Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnökire jelentkezek,...

Gépészmérnökire jelentkezek, duális képzésre. KF-GAMF, SZTE-MK. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok a két képzésről? A GAMF nyílt napján már voltam, nekem nagyon bejött, de Szegedre megy a párom, illetve jóval közelebb van. Gyakorlati hely helyben van. Mind a kettőt meg fogom jelölni, de nem tudom, melyiket tegyem első helyre.

2016. jan. 6. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
SZTE-MK! :D MK-s vagyok, igaz más szakra járok, de egyszerűen nagyon-nagyon jó hely :) A gépészmérnöki képzés nem könnyű, de szerintem teljesíthető Szegeden, van pár ismerősöm, szeretik a szakukat :)
2016. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
végül mit választottál ? :D
2017. jan. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére szakítottam exemmel, így a PAE-ra jöttem. Az első félév nagyon könnyű volt, a többi nehezebb lesz. Viszont vannak a duálisos cégemnél az SZTE-ről is ugye. Namármost ők már most szívatva vannak, matekon pl. számológép használata nem engedélyezett (papíron gyökölnek), illetve egyéb nyalánkságok. Mi kb. mindenből kaptunk plusz segédanyagot, a tanárok is jó fejek, ha jó helyre veszed fel (érdemes utánanézni, akár nekem is írhatsz majd, ha ide jönnél). A lényeg, hogy sokan jönnek át Szegedről ide, mert könnyebb, de a Mercedesnek hála, a diploma már elég erős az országban. A cégnél az egyik oktató pl. egy repülőgépgyár igazgatója, szerinte már hasonlóan erős a PAE gépészmérnök diploma, mint a BME-s. Az elméleti tudásunk ugyan nem lesz valami magas, de sokkal gyakorlatiasabb az egész képzés.
2017. jan. 10. 07:43
 4/6 anonim ***** válasza:
én járműmérnökire jártam oda, de eljöttem fél év után,mert sem a város,sem a szak nem tetszett. Most szegeden tanulok , amúgy az MK-n, de teljesen mást,mint kecskeméten :D Örülök, hogy neked bejön, én fél év alatt körülbelül tönkrementem a jo kis homokbányai koliban a magányomban és az emberek rettentő zárkózottsága miatt. Nyomták, hogy ez is nagy egyetem lesz, itt is lesz élet, meg minden, 2017-ben szeptemberében már megyünk az izsáki uti kórház helyére kolibuliba,stb :D:D hát nem tudom, hogy lesz-e abból egyáltalán valaha valami. Én igénylem, hogy legyen valami nyüzsgés körülöttem, illetve hogy legyenek lehetőségeim bulizni, egyetemi programokra járni, meg tudjak inni egy sört egy olyan kocsmában, ahol nem egyedül vagyunk,meg ilyenek:D No de sokan vagyunk sokfélék:) Egyébként kolis vagy ? :D
2017. jan. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, a HB-n vagyok. Szerintem vannak elég bulik bár tény, hogy nem egy Szeged szint. :) Koleszban egyébként a büfé/kocsma is bezárt, alig jártak oda. Viszont a zárkózottságot nem értem, mindig bekerül valaki random a szobámba, hogy van pálinkája. :D A kórház helyén épül az új egyetemi épület, ott tuti nem lesz buli mostanában, a GAMF aulájában/sportcsarnokában szokott lenni. De lényegében igazad van, a közösségi élet itt nem túl nagy, ez vagy bejön vagy nem. Nekem bejött tekintve, nem érettségi után jöttem, így már "kiöregedtem" a bulizásból. :D A te véleményed szerint melyik a nehezebb? Hagy lássa szegény válaszoló a másik oldalt is, én csak mások tapasztalatait írtam le Szegedről. :)
2017. jan. 11. 06:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lenne érdemes a kettőt esetemben összehasonlítani, mert az egyik járműmérnök szak, a másik pedig gazdaság és vidékfejlesztési agrármérnök :D Nagyon különböző a kettő, lehet, hogy valakinek ez, valakinek az a könnyebb. Nekem személy szerint(már csak a műszaki rajzok miatt is) a jelenlegi könnyebb, de biztos van olyan, aki ugyanezt fordítva élné meg. Annyiból jo volt a hb-ban lakni, hogy bejártuk az összes roncs épületet, a mai napig vissza-visszatérünk egyébként :D
2017. jan. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!