Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szombathelyi Bólyai milyen...

Egy naaagy fan kérdése:

A szombathelyi Bólyai milyen gimi? (Bövebben lent)

Figyelt kérdés

Milyen a tanítás?

Mikre helyezik a hangsúlyt?

Milyen nehéz bekerülni?


Minden információt köszönök! :)



2016. jan. 6. 17:04
 1/3 anonim válasza:
53%
A Bolyairól rengeteg mindent lehetne mondani.Én idén ballagok el innen (8. osztályból). Az iskola az utóbbi években kezd egyre meredekebb lejtőn elindulni, aminek konkrét okai vannak. Talán az utolsó igazgató, amiről jókat hallottam és akinek az intézkedéseit jónak tartom, az Iker János igazgatóúr volt. A tanárok között - mint bárhol máshol - vannak lelkiismeretes, jófej és segítőkész emberek(még ha meg is vannak a maguk hóbortjai,aranyosak) és vannak azok akik totál leszarnak mindent, van hogy csak leadják az anyagot és nem ők tanítják meg nekünk,ahogy annak történnie kellene...Ez annyira nem jellemző az iskolára, de azért van egy-két ilyen. A hangsúlyt leginkább a természettudományokra, a matekra és talán a testnevelésre helyezik, de ez csak akkor észrevehető ha már sok időt töltöttél a suliban, amúgy annyira nem könnyen kivehető. Ami pozitívum az egész suliban, hogy nagyon odafigyelnek az egyéni tehetségedre. Sokféle szakkör, rendezvény van. A diákok között viszont szerintem nagyon kevés különleges és egyedi gyerek van, akik bizonytalanok és még ha fejükben sok tudás is van (amit egyébként legtöbbször szüleik vernek belájük úgy,hogy odültetik az asztalhoz őket és rájuk parancsolnak) A legtöbb diák nem ül le magától tanulni, legalábbis a kitűnő osztálytársaim körében ezt tapasztaltam. Az idén rettenetesen magasra tette a suli a lécet, bár persze most is rengeteg a protekcióval bekerült gyerek. Igen..:D ez isjellemző a Bolyaira,már a kezdetektől fogva..ha a tesód idejárt és szerették, felvesznek, ha apukádnak sok pénze van, felvesznek, ha közeli ismerősöd a föcitanár, felvesznek...Nos, talán úgy tűnhet hogy csak negatív véleményem van az iskoláról, de ez nem így van.Sok szép emlék fűz ide, viszont ez csak derűlátásom miatt van. Sokszor csak úgy kimenekültem volna onnan,és soha többet vissza se mentem volna. Most is örülök, hogy elmehetek innen és új diákéletet kezdhetek, teljesen máshol..de azért van pár olyan pedagógus , aki nagyon belopta magát a szívmbe és hiányozni fognak..
2016. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Nincs protekcióm, nem is volt csak szerencsére sok eszem és remek memóriám. Szorgalmam... az sincs.

De én elégedett vagyok, szeretem. A tanáraim nagyon jók, és nincs protekciós osztálytársam, mind nagyon okosak és különlegesek számomra.

Én ajánlom, és hiába a mély repülés (én nem tapasztalom) még mindig nagyon magas fokú az oktatás.

Láttál már tanárt szünetben ping-pongozni, órán pedig remekül leadni az anyagot? Igen, itt ilyen is van.

2018. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nagyon jó hely, pláne ha összevetem a régi iskolámmal. Volt egy időszak, amikor egy idióta volt az igazgató. Szerencsére leváltották, azóta sokkal jobb. Nincs annyi protekciós, mint az gondolják az emberek. Én se vagyok protekciós, se kőgazdag, se tanárgyerek, mégis felvettek. A jobb képességű, és segítségre szoruló gyerekeket is támogatják. Rengeteg a jó képességű gyerek, a tanárok nem olyan bunkók, mint máshol, kevesebb házit adnak, és órán több anyagot adnak le. Az osztálytársaim is normálisak.
2020. dec. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!