Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Menjek önköltséges egyetemre...

Menjek önköltséges egyetemre vagy menjek OKJ-re?

Figyelt kérdés
Szerintetek? Nem tudok dönteni..és egy hónapom van rá!
2016. jan. 6. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi alapján mi mit tudnánk tanácsolni?
2016. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mit tennétek a helyemben?
2016. jan. 6. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Milyen szakra akarsz menni egyetemre, milyen szakmát akarsz tanulni OKJ-n, hány éves vagy, milyen nemű, mik a céljaid, milyen végzettségre vágysz igazából.
2016. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit számít, mit tennék a helyedben? Én más vagy, más tervekkel és célokkal. Vagy ha azt mondom, orvos lennék, Te is orvosira mennél? Vagy neked az is jó, ha magyartanárnak mennél, az is, ha villanyszerelőnek?
2016. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem, hogy mondjuk egy nemzetközi gazdálkodás önköltséges egyetemi szak vagy mondjuk egy gazdaság-informatikus OKJ szak érné meg jobban.
2016. jan. 6. 20:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban nyilvánvalóan az egyetemi szak, hiszen az OKJ nem sokat ad. Ha meg hülye vagy az informatikához, végképp nem ajánlanám.

De nem is értem ezt. Azért mész egyetemre, OKJ-s képzésre, mert a későbbi munkádhoz kell. Mit dolgozol később? Ebből indulsz ki.

2016. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Itt a hangsúly azon van, hogy megérné-e vajon a befektetett összeg (tandíj, önköltséges ugyebár)..
2016. jan. 6. 21:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

És azt honnan tudjuk, neked mi érné meg? Nekem nem érné meg, mert nem érdekel. Valakit viszont érdekel, megcsinálná.

Segítséget vársz, de még mindig semmi olyat nem árultál el magadról, ami alapján segíteni tudnánk. Mindenesetre én ennyire bizonytalan embereket óva intek attól, hogy felsőoktatás közelébe menjenek.

2016. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ugyan, kedves névtelen..nézz magadba inkább, ne másban keresd a hibát azért mert kíváncsi mások véleményére..tuskó! :)
2016. jan. 6. 21:45
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Bocs, de mit képzelsz magadról? Mindenkihez így szólsz, aki segíteni akar?

Igenis bizonytalan vagy. Mit kell ezt tagadni? Ha választ akarsz, tessék: ne fizess, ha nem vagy biztos benne.

Már sokadik válaszomban próbállak rávezetni, hogyan ad meg magadnak a választ a kérdésedre, de Te csak terelsz, és nem vagy hajlandó megérteni, milyen észérvek alapján dönt az ember a továbbtanulásáról. És rákérdeztem, mit dolgoznál: nem válaszoltál. Mégis mi alapján adjak még tanácsot? Statisztikák alapján általában egy diploma értékesebb, mint egy középfokú végzettség, de attól még egy villanyszerelőnek jobbak a kilátásai, mint egy történelem alapszakot végzettnek.

De ha most is inkább engem pocskondiáznál, hát, tessék.

2016. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!