Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem fogadnak be az...

Miért nem fogadnak be az osztálytársaim? Többi lenn

Figyelt kérdés
Most költöztünk a településre nyáron,iskola váltás történt 3.osztályos a kisfiam,már lassan itt a fél év és még mindig az osztály 98% nem fogadta-be,nem buta nem csunya úgy öltözik mint a többi kisfiu,csak szótlan nem barátkozó.Mindig piszkálják valamivel,pl.multkor bennvoltam az iskolában,pénzbefizetés miatt és emlitettem a tanárnőnek a piszkálásokat,és kérdezte a gyerekemet hogy ki bántotta és a másik gyerek mondta meg hogy ki bántotta, még én sem tudtam róla,vagyis meg volt valamivel félemlitve!Kérlek benneteket segitsetek mert engem is a sírás kerülget mikor sirva panaszkodik!
2016. jan. 7. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akik csesztetik, azoknak a szüleit kellene megkérni (de csak finoman), hogy legyenek kedvesek megnevelni a saját gyereküket.
2016. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Magántanulás.
2016. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sajnos számomra is ismerős a helyzetetek.

Mindenek előtt határozottabban kell a tanároknál kijárnod, hogy ássanak a dolgok mélyére hogy kezdődnek ezek a piszkálódások ki mit tesz hozzá. Tapasztalatom az hogy mindig azt veszik észre ha már a gyerek visszaütött, de azt hogy ki kezdte azt figyelmen kívül hagyják. Ezen általában felbuzdulnak a provokálók és tovább fogják piszkálni hiszen a tanár nem foglalkozik velük.

Ha van érdemes elvinni iskola pszichológushoz (erről nem kell tudjanak a többiek, előttük lehet egy álarc, hogy a gyerek különórára jár) Ő segíthet abban, hogy feltárja mit rejteget a lelke mélyén. (költözés, régi barátok távolsága) és hogyan tanulja meg elmondani a történteket.

A legfontosabb beszélgess vele, ha kell kézen fogva menjetek a tanárhoz érezze a támogatásodat, hogy számíthat rád.

Sajnos mindazt amit leírtál ismerős számomra nekünk ezek váltak be, amit leírtam.

Az én kisfiam is 3. osztályos az osztálytársai az elmúlt 2 év alatt állandóan piszkálták és hamar kiderült az én fiam egy darabig nem reagál de utána visszaüt. mindezt Ő soha nem mondta el. Valószinüleg szégyelte magát mert verekedett, ezt mindig az ikertestvérétől, vagy az egyik osztálytársától tudtam meg. Az akkori osztályfőnöke letudta annyival "nem szabad a gyerekek dolgaiba beleavatkozni" és érdemlegeset nem is tett annak érdekében, hogy megállítsa ezt a folyamatot, de legallábbis kiderítse miért ilyen ellenszenvesek vele a többiek. Persze az én gyerekem lett a "verekedős" "rossz" "neveletlen" skatulyákba berakva. Iskola pszichológushoz küldték, hogy "tanulja meg kezelni az indulatait!"

El is kezdett járni az iskolapszichológushoz, ami jó döntés volt, mert ő pártatlan volt. Abban segített a gyerekemnek, hogyan tanulja meg elmondani nekem mi volt az iskolában, hogy ne mástól tudjam meg hanem tőle. Segített neki megnyílni, és a problémáit máshogy megoldani.

Most 3. osztályban új tanárokhoz kerültek, ahol egy alkalommal amikor verekedésbe került én kértem hogy akkor vizsgálják ki ki kezdte hogy alakult ki a helyzet. 3 tanórán keresztül arról szólt a dolog hogy kezdődött ki mit mondott a másiknak az mit csinált. Elbeszélgettek velük. A lényeg a gyerekek rájöttek, hogy az új tanítónénik nem seprik a szőnyeg alá a dolgokat. Azóta nyugodtabban megy a gyerek iskolába. időnként előfordul kissebb provokáció, kontra verekedés, de azt már a olyankor bemegyek az iskolába odaállunk a tanárnéni elé, és a fiam elmondja az elejétől, mi történt, erre ő mit reagált megkérdezik a többieket is. Igaz nem vagyok közkedvelt a szülők között mert így az ő tökéletes gyerekük sem állítható be tökéletesnek, az osztálytársak között barátai sincsenek, de ilyen gyerekekkel inkább ne is barátkozzon. Más foglalkozásokon (kosárlabda, rajz szakkör) talált magának barátokat.


Elnézést hogy a hosszadalmas válaszért remélem tudtam segíteni.

2016. jan. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy részletesen leírtad amin át mentetek nem csak egy szóval, ez volt a célom hogy v.kitől segítséget kapjak,köszönöm.
2016. jan. 8. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!