Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 16 éves vagyok, lakásotthonban...

Milekzolii kérdése:

16 éves vagyok, lakásotthonban élek 10 éve, és akadt egy kis gondom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, lakásotthonban élek 10 éve, és akadt egy kis gondom. Szeretnék elmenni dolgozni, pénzért, bejelentett munkahelyen suli helyett, Ez megoldható? Mert nekem azt mondta a nevelő, hogy nem mert intézetes gyerekek nem mehetnek dolgozni suli helyett, de ez nem igy van legalább is szerintem?
2016. jan. 7. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Sajnos én csak részben tudok neked segíteni, de remélem valamennyire segít ez a kevés információ is!

A tankötelezettség a tanuló tizenhatodik életévének betöltéséig tart. Szóval 16 éves korod után már nem kell iskolába járnod, tehát gyakorlatilag dolgozhatsz.

Teljes munkaidőbe szeretnél dolgozni? Ha szabad kérdeznem miért szeretnéd abbahagyni az iskolát és milyen munkát szeretnél elvállalni?

Szerintem mindenképpen meg kéne csinálnod az érettségit mert utána könnyebben tudsz munkát kapni. Tapasztalatom szerint nehezen kapnak munkát azok az emberek akik nem érettségiztek le vagy csak minimálbért kapnak munkájukért.

Megpróbálok utánaolvasni , hogy valóban igaz-e az,hogy intézetben élő gyerek nem kaphat munkát. Ha bármit találok, írok azonnal! :)


De kérlek tényleg jól fontold meg,hogy otthagyod-e az iskolát!

2016. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ez így van. Dolgozhatsz, mert már nem vagy tanköteles. Énis lakásotthonban lakom, de én suliba járok. Ez nem igaz hogy nem dolgozhatsz. Gimibe jártál? Mert ha igen, akkor azt bekéne fejezni. Ha nem, akkor Én elkezdeném.
2019. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!