Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BCE-GTA-s hallgatók tudnának...

BCE-GTA-s hallgatók tudnának segíteni vagy aki ott végzett?

Figyelt kérdés
Jelenleg tizedikes vagyok szóval van még időm de elkezdtem a faktválasztás miatt szakokat nézni. Eddig kitűnő voltam végig,bár tudom hogy a 11-12. év vége számít. Arra gondoltam hogy matek,francia fakt és matek,angol emelt. Angolból már van egy komplex felsőm. Valaki tudna segíteni hogy őt milyen érettségikkel és emeltekkel vettek fel?(itt százalékra gondolok) Előre is köszönöm.

2016. jan. 8. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a BCE-GTA ? :D
2016. jan. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

GTK-ra gondolt! :)

nekem töri emelt 90% lett

angol középszintű érettségi: 96%

+ felsőfokú komplex nyelvvizsga -> 40 pont

+ emelt érettségi után járó többletpont -> 50 pont

90+90+96+96+40+50-->462 pontom volt így. :)


természetesen a történelem érettségi helyettesíthető matematikával is, de tudtam, hogy a 90% felett kell elérnem a pontot, ezért törit választottam. Angolból azért nem volt nekem érdemes emelt szinten menni, mert akkor a nyelvvizsga többletpont elvileg nem járt volna.

(a matek érettségim 75% lett, elrontottam egy feladatot a végén :() pedig deriválást, integrálást is vettünk. A valószínűségszámításos feladatot 17 pontot ért és totálra elszámoltam az egészet, és néhány hiba még volt más feladatokban) Szóval nekem így lett meg a pontom ide.:) remélem segítettem.

2016. jan. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, de ha angolból is emeltezel, akkor 10 ponttal többed lesz :) (mert 45% fölött az után is jár az 50 pont). Szóval ha két emeltet is tud rakni 80-90% körül, akkor ne habozzon.
2016. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Abszolút nem korai már most tudni. Ezzel nyugtatgatják a gimiseket, aztán egyszercsak eljön a faktválasztás meg a felvételi. Szerintem a matek-angol emelt az tök jó. A matek úgy is fingatós az egyetemen, nem árt időben elkezdeni tanulni!
2016. jan. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
GTK-ra gondoltam igen:) és nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Szóval 90% körüli két emeltet kellene írnom ezek szerint?
2016. jan. 11. 19:09
 6/9 roxor3 ***** válasza:
Igen, 90% körül ha megvan vagy a 2nek az átlag 90% körül van akkor nyert ügyed van.. Nem könnyű de ha arra a 2re nagyon ráfekszel menni fog, remélem nekem is sikerül most májusban, illetve júniusban...
2016. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most hány %-ra írnád őket? Ha 70-80 körül, akkor talán, talán megy 90-re. Ne felejtsd, a vizsgán nem biztos, hogy olyan nyugodt tudsz lenni. Bár én nem ismerlek, de fontos ezzel is számolni.
2016. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a lehetőséget is, ha nem lenne meg a pontod:

[link]

2016. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szakfüggő a ponthatár, mivel én kereskedelem-marketingre jelentkeztem ezért végigszenvedtem az utolsó 2 évet, de 452 pontot sikerült összekaparnom. Természetesen egy gazdálkodás-menedzsment képzésre 460 körüli pontszámot kell elérni. Ugyanakkor ha olyan szakban gondolkodsz ami kicsit alacsonyabb ponthatárral bír, akkor bátran ajánlom a kermarkot. Két középfokú nyelvvizsgával rendelkezem, illetve történelemből emelteztem 75%-ot elérve. Nem a legfényesebb eredmények, de semmi sem lehetetlen :)
2016. jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!