Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE gazdálkodási- és menedzsm...

SZTE gazdálkodási- és menedzsment szak, kereskedelem és marketing vagy gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés
El lehet helyezkedni ezekkel a szakokkal, valamint mennyire nehéz elvégezni? Esetleg még a munkaügyi- és társadalombiztosítási igazgatási szak érdekel.

2016. jan. 8. 23:24
 1/4 anonim válasza:
Szerintem egyik sem rossz, én gazdmenen végeztem, igaz nem Szegeden, az az előnye, hogy nagyon sokrétű a képzés, bár nem a legkönnyebb, a matektól a jogon át a vállalatalapításig mindent tanultunk. Nagyon sokféle mesterszakra lehet menni vele kreditelismerési kérelem nélkül, ez a másik előnye ami miatt választottam. A kermark nem nehéz, de úgy tudom azzal kevesebb mesterre lehet egyenesen jelentkezni, gazdinfóról nem sokat hallok, az más terület, a munkaügyis szak létezéséről nem is tudtam eddig. Azt fontos megjegyezni hogy nekünk is volt sok marketinges és infós tárgyunk, persze nem ugyanolyan mélységben de szerintem ez a középút :)
2016. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2016. jan. 9. 00:09
 3/4 A kérdező kommentje:
És a matek része mennyire nehéz? közepes vagyok belőle..:S
2016. jan. 9. 00:11
 4/4 anonim ***** válasza:

A gazdinfó egy vicces szak (főleg szegeden) Sok ismerősöm van akik azért mentek arra, mert eredetileg GTK-ra akartak (de tudjuk hazánk 2010 után felvirágozott), de nem tudtak államira, ezért erre jöttek. Na SZTE-n a gazdinfó != GTK. Nálunk informatikusokat képeznek. Programozóként előbb kapsz állást ezzel a végzettséggel, mint bármi ami GTK-hoz kötődik. Mondjuk ha azt nézzük informatikusként az ember alapból könnyen kap állást :D

Amúgy összesen 8 GTK-s tárgy van. mikro/makro ökonómia, ipargazdaságtaqn, pénzügyi alapismeretek, menedzsment, számvitel, vállalti pénzügyek, termelés menedzsment. 4 matek tárgy. ilyen töltelék: eu alapismeretek, szervezeti viselkedések (ez pszcihológia valamilyen szinten, én is csináltam, de hót unalmas) Na és ezek mellet 24 infós tárgy. Ebből ami szerintem rohadt utálatos: 5. AZok azért elég erősen matekra épülők. PL logika, vagy közelítő és szimbolikus számítások.

2016. jan. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!