Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan válthatok egyetemet,...

Hogyan válthatok egyetemet, hogyha az első évet be szeretném fejezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Debreceni Egyetemen tanulok, és az első vizsgaidőszakomat élem :). Igazándiból nem gondolom nehéznek, de minden vágyam volt, hogy Pestre kerüljek fel, ami tavaly sajnos nem sikerült. Szeptemberben elkezdtem itt tanulni, de úgy érzem, mégis Pestre szeretnék menni.

A kérdésem az lenne, hogyha a a Debreceni egyetem népegészségügyi ellenőr szakáról a Semmelweis Egyetem Népegészségügyi ellenőr szakára szeretnék járni, az első évet befejezhetem, és ott folytathatom a második évet, vagy újból jelentkeznem kell és előlről kell kezdenem? Jelentkeztem nemrégiben -e felvin, de nem tudtam mit írjak arra, hogy most felsőoktatásban veszek-e részt, mert nem egyszerre szeretném végezni a kettőt, hanem ezt itt hagyni és máshol folytatni. De ha már elkezdtem, az első évet befejezném, és ugyanabban a szakban folytatnám, csak Pesten. Vagy a Nemzeti Köszolgálati Egyetemen, vagy a BME-n. De nem tudom, hogyan lehetne ezt megoldani. Kérlek, segítsetek :)

Köszönöm



2016. jan. 9. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez függ az egyetemtől is, van egyetem amelynek kikötése, hogy a kreditek 2/3-át csak az anyaegyetemen lehet megszerezni (ez esetben az SE) de sajnos a Semmelweis kikötését nem tudom megmondani, viszont a tanulmányi osztály száma a honlapon is ott kell, hogy legyen, őket próbáld meg elérni és informálódni, ha eltudod fogadtatni a tárgyaidat és a mintatanterv szerint nem kerül több évbe, hogy ott fejezd be ezt a szakot, akkor ott folytathatód a III. félévet.

az NKE-n vagy a BME-n mit tanulnál?

Ha az utóbb megnevezett intézményekre szeretnél felvételizni, akkor akár már most passziváltathatod majd magad és visszatérítési költség sem terhel, ha állami képzésben voltál. Figyelembe kell venni mely tárgyakat számítsák be a kiválasztott szakra. NKE általában magyar-töri, a BME- meg elég széles skálán mozog.

2016. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, és ha most jelentkezek, felvesznek oda és mégsem iratkozom be, akkor a mostani egyetemen megszüntethetik a hallgatói jogviszonyom?
2016. jan. 9. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem fogják megszüntetni a hallgatói jogviszonyodat, hiszen elvben egyszerre is járhatnál mindkettőre.
2016. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!