Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor mi van az egyetemek...

Most akkor mi van az egyetemeken az átjelentkezéssel?! Fontos

Figyelt kérdés

Noss, az lenne a kérdésem, hogy nem igazán tudom még, hogy milyen szakra szeretnék menni. De mindenképpen bölcsészkar. Szóval a kérdésem az, ha nem tetszik ahová megyek, mert mégsem azt szeretném elvégezni pl töri, akkor át tudok menni más szakra a karon belül egy egyetemen?

Mert az ofőm azt mondta, hogy át tudok, de közben más azt mondta, hogy pár éve volt még így igaz, de ma csak olyan szakra lehet átmenni ami közel áll ahhoz, ahol vagyok. Most akkor mi van? Valaki okos segítsen :/ Nagyon fontos lenne nekem.

És mielőtt megkapnám nem ez a "nemtetszik" dolog van, csak egyszerűen nem tudok dönteni és már jelentkezni kell.



2016. jan. 9. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Adott intézmény saját hatáskörében szabályozza ezt.
2016. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem annyira egyszerű a dolog, mert nincs garancia arra, hogy átvesznek. Ha ez könnyedén működne, akkor a magas ponthatárú szakokra sorra úgy jutna be mindenki, hogy felvételt nyer egy alacsonyabb ponthatárú szakra, aztán átjelentkezik.

Valóban csak a nagyon közel álló szakról vesznek át, és arról sem mindig. Erről így előre nem igazán fogsz tudni tájékozódni, csak akkor épp ott, amikor ez téged érint.


Egyébként olyan szakra ne menj, amiről elképzelhető, hogy mégsem akarod elvégezni. Ha nagyon bizonytalan vagy, ne pazarold az ingyenes félévedet/tandíjra a pénzt. Sokkal jobb ötlet halasztani a tanulást, jobban utánanézni az adott szakoknak, megnézni részletesen a mintatantervet, a követelményeket és utánakérdezni a diploma megszerzése utáni lehetőségeknek, miközben egy évig valamit dolgozol. Utána jelentkezz magabiztosan :)

2016. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!