Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy döntsem el, hogy mi...

Hogy döntsem el, hogy mi legyen a jelentkezési sorrendem?

Figyelt kérdés

Eddig eltökélten hittem, hogy első Pest, második Esztergom, a harmadik pedig Kecskemét lesz. Bács-Kiskun megyében élek, tehát Kecskemét volna a legközelebb. Pestre még elengednének, de Esztergom ötletét nagyon nem támogatják, bár ez annyira nem tud befolyásolni. De fogalmam sincs, hogy Pest vagy Kecskemét. Pesten nagyobb a felvételi ponthatár,tehát azt lenne célszerű elsőre megjelölni, de Kecskeméthez (is) húz a szívem. Nem tudom, melyik legyen első helyen, és februárban lejár a határidőm...:(



Trollok kérem kerüljenek, csak az válaszoljon aki képes normális választ adni. Köszönöm.



2016. jan. 9. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi konkrétumot nem írtál egyetemről és szakról, úgyhogy mi is csak az általános dolgot tudjuk tanácsolni: olyan sorrendben jelöld meg a szakokat, amilyen sorrendben be szeretnél jutni. Nyilván ha egy várhatóan alacsonyabb ponthatárút teszel így előrébb, akkor a magasabb ponthatárúra már nem kerülhetsz be, érdemes azért ezt is figyelembe venni.

Esztergomot miért nem támogatják szüleid? Mondjuk ha ők fizetik a lakhatást, még mindig olcsóbban kijöhetsz Esztergomban, mint Pesten, de azért ez sok mindentől is függ.

2016. jan. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Óvodapedagógia mindenhol. Kollégiumba megyek,az nagyjából mindenhol hasonló áron megy. A közlekedés miatt nem támogatják. Igen, tudom, hogy a sorrend az fontos, emiatt, amit írtál.
2016. jan. 9. 23:34
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem Kecskemét legyen az első. Óvodapedagógiából szinte mindegy, hogy hol végzed.

Nyilván így Pestre szinte semmiképp se fogsz bekerülni, de szerintem célszerű ilyenkor a legközelebbi egyetemet választani.

Szerintem igaza van a szüleidnek amúgy, nem jó ám, ha iszonyat sokat kell utazni.

2016. jan. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mért ne kerülnék be Pestre? Magasabb, de nem olyan sokkal, hogy ne lehessen megcsinálni..
2016. jan. 10. 00:18
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

-.- Azért írtam, mert ha Kecskemétre meglesz a pontod, akkoroda bekerülsz és nem kell Pestre menned, de bocsánat, hogy megszólaltam.

Köszi, hogy lepontoztál...

2016. jan. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem írj össze egy listát, oszloposan. Válassz ketté egy papírt, írd fel a két várost, ellentétesen is válaszd ketté a papírt és írd fel, hogy jó és rossz.

Igazából szerintem ne mi döntsünk helyetted, én gimnáziumba is felmentem Budapestre, pedig 300 kilométerre laktam. (Igaz, nem kollégiumba mentem, hanem jött édesanyám is, költöztünk emiatt).

Egyébként az előző úgy értette, hogy ha Kecskemétet jelölöd meg elsőként, akkor valószínűleg nem vesznek fel Pestre, ugyanis, ha Kecskemétre felvettek, akkor Pestre már nem fognak. Viszont, ha Kecskemétre nem vesznek fel, akkor Budapestre sem fognak, legalábbis nagyon nem valószínű, mert ahhoz magasabb pontszám kellene hogy legyen a kecskeméti esetén.... (igaz elmondta utólag, de...)

2016. jan. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem értetek...tisztában vagyok a sorrend fontosságával, szabályaival, ezeket eddig is tudtam...

NEM kérem, hogy döntsetek helyettem, hanem, hogy segítsetek, hogy mi alapján döntsek, hogy mérlegeljek...de mindegy inkább...

2016. jan. 10. 00:59
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Jelöld be ezeket, ahogy most jónak látod, és ha mégis történne valami, kb júniusig 1x!!! Tudsz módosítani rangsort.
2016. jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én óvónőként annyit tudok hozzátenni, hogy a 3 megjelölt közül a Kecskemétinek van a legjobb neve.

Én Vácon végeztem.

Pesten jobbak a szórakozási lehetőségek is, Esztergomban szinte 0.Kecskemétet nem ismerem ilyen szempontból.

2016. jan. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne azt nézd, melyiknek legmagasabb a ponthatára, hanem hogy melyiket szeretnéd a legjobban. Ha Pesten szeretnél tanulni, akkor azt jelöld meg elsőnek. Egyébként ha tiszta lappal akarsz kezdeni, akkor érdemes Pestre menned. Ha közelebb akarod tudni magadhoz a családot, válaszd Kecskemétet. :)


Mikor én felvételiztem (2014) akkor a legmesszebbi várost választottam, és nem bántam meg. Szeretem ezt a helyet és a képzés minősége is jó. Azt választottam, amit én akartam, és nem azt, amit a szüleim jónak láttak. Én nem bántam meg. :)

2016. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!