Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre érdemes...

Melyik egyetemre érdemes menni levelezőn gépészmérnökire, egyáltalán milyen, hogyan működik?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy melyik egyetemre érdemes menni levelezőn gépészmérnöknek igazság szerint én az Óbudai Egyetemet, meg Széchenyi Egyetemet néztem eddig és idén érettségizek és nem nappalin akarom el kezdeni mert el tudok majd menni egy jó munkahelyre jó fizetéssel és ezt nem szeretném ki hagyni ezért gondolkoztam a levelezőn és az érdekelne hogy milyen nehéz a képzés a bejáráson kívül miben különbözik a nappalitól
2016. jan. 10. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hallottam, hogy az Óbudain a villamosmérnök a Széchenyin a gépészmérnök képzés a jobb. Melyik lenne közelebb?

Az Óbudain szerintem csak hétköznap lennének az órák, ezt vedd figyelembe, ha dolgozni akarsz. érdeklődj utána.

2016. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hát a villamosmérnök az nem érdekel mindenféle képen a gépészmérnök vagy a mechatronikai mérnök érdekel. A felvi.hu-n azt írták hogy az Óbudain csak szombatonként kell be járni. Igazság szerint Zamárdiban lakok tehát nekem Pest az közelebb lenne mint Győr
2016. jan. 10. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt dolog, hogy egyetlen napon (szombat) legyen az oktatás, hacsak nem lenne minden héten...

Én villamosmérnök vagyok az Óbudain és levelezőn csak hétköznapi órák voltak havonta egy héten, távoson van azt hiszem hétvégente (félévente egyszer).

2016. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ én úgy tudom ,hogy levelezőn minden szombaton van oktatás " A levelező munkarendű képzésben a hallgatók tanóráira tömbösítve, legfeljebb kettő hetenként munkanapokon, vagy a heti pihenőnapon kerül sor. Ennek megfelelően az adott szakon a képzés gyakorisága: hetente szombatonként" ezt írják a képzésről a felvi.hu-n ami ha jól tudom állam weboldal tehát nem hiszem, hogy rosszul írnák
2016. jan. 11. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, hogy a Széchenyin 2 hetente volt óra, de szerintem az belelógott a péntekbe is. De ez a félévtől is függhet, nekem is volt, amikor egész héten volt valami órám, azt hiszem olyan is volt, hogy a hét elején voltak, de általában SZ-CS-P-en volt a legtöbb. Csúszás vagy ütközés miatt előfordulhat, hogy bele nem illőt kell felvenned.

Írj ki egy kérdést, vagy keress fórumot, ahol az ezekben az intézményekben tanulókat találsz.

2016. jan. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, próbáltam ilyen blogokat vagy kérdéseket keresni de sehol nem találtam ezért gondoltam, hogy ki írom én. És amikor be kell menni ezeken a napokon akkor tulajdonképpen órák vannak meg tartva ?
2016. jan. 12. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:

A levelezős órákat 1-2 napra írják ki úgy, hogy reggel 8-tól ott vagy este 6-ig vagy még tovább, mert végig órák és laborok vannak.

Szorgalmi időszakban ezekre az alkalmakra kell bejárni, van elmélet, labor is, elméleten nem szoktál elvárni hogy tényleg ott is legyél, talán 1-2-őn ha van katalógus. Ha jófejek a tanáraid, akkor az utolsó alkalommal megírhatod a vizsgát és akkor nem kell bemenni külön vizsgázni (az idő + pénz az utazás).

2016. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Írj ezeknek a suliknak a tanulmányi osztályának és ott meg fogják mondani a tutit.
2016. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!