Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgázó sorstársak! Hány...

Vizsgázó sorstársak! Hány kávét isztok naponta vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés
A kávén kívül még mivel éritek el, hogy több türelmetek legyen a tanuláshoz és hogy intenzívebben tanuljatok? Csoki, szőlőcukor, stb. segítenek?

2016. jan. 13. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Üdv sorstárs!:)

Nos, én nem iszom több koffeint napi egy energiaitalnál (kávét nem szeretem), mert így is picit magasabb a vérnyomásom és szaporább a pulzusom, mint kéne. Viszont ennyi kell, hogy a lendület meg legyen. Ezen kívül én nagyon ügyelek arra, hogy sok vizet fogyasszak, napi 2-3 liter így télen is, mert az is sokat segít. Rengeteg gyümölcs, zöldség, és minél változatosabb táplálkozás. Mivel egész nap otthon tanulok, ezért egészségesebb kajákat enni még mindig több lehetőségem van, mint szorgalmi időszakban, amikor egész nap szaladgálok ide-oda.

Néha ez azonban nem elég, van amikor ilyenkor is elkerülhetetlen a csoki,egyéb édességek fogyasztása nálam. Néha nagyon kell az agynak a gyorsan felszívódó ch. Bár ezt igyekszem minimálisra redukálni, mert kicsit igyekszem diétázni, ami ilyenkor szintén nehezebb.:D

Nagyjából ennyi, semmi extra, valahogy csak túlvészeljük már ezt a fennmaradó 2-3 hetet.:D

Sok sikert!

2016. jan. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, azt kihagytam, hogy figyelek még arra is, hogy elegendőt aludjak. A vizsga előtti éjjel igyekszem nem tanulni már, hanem időt szakítok a minőségi pihenésre.

Abba kell belejönni, hogy be tudd osztani az időd, hogy az utolsó nap már ne a hajtás legyen a fő, időben kezdj el tanulni ha lehet, és az utolsó nap már csak ismételgess, és tudj pihenni is, vagy azt csinálni kicsit amit szeretsz.

Tudom ezt nem könnyű megvalósítani, de ahogy egyre több vizsgaidőszakon vagy túl, annál tapasztaltabb leszel -e téren is, és be fogod tudni mérni mire mennyi idő kell,így ha ügyesen csinálod jut időd az előbbiekre is.:)

2016. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem iszom kávét. Sok vizet és teát szoktam inni, figyelek a megfelelő mennyiségű alvásra és naponta minimum 2x szellőztetek.

Emellett próbálok sok gyümit enni.

2016. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én sose értettem, hogy miért kellene kávé, vagy bármi hasonló. rendesen kialszom magam, tanulok, aztán amikor elfogy a lendület újra tanulok, aztán hazaér a párom, vele vagyok, majd megint tanulok ha kell, de én még egy olyan emberrel sem találkoztam volna, aki végig tanulja az egész vizsgaidőszakot és alig alszik. egyszerűen nem fogom fel, hogy az minek és hogy. és mielőtt valaki belém kötne nem "büfészakra" járok, legalábbis szerintem az alkalmazott matematika nem az.


szerintem nem kell semmi csodaszertől csodát várni

2016. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Én se találkoztam még olyannal a valóságban aki alig alszik ilyenkor, ez csak egy klisé, egy legenda.

Vagy az csinálj aki az utolsó pillanatra hagy mindent, és akkor jó,hogy éjjel is tanul.

A kávét/ energiaitalt se mindenki azért issza, mert nem alszik és, hogy bírja szusszal, sokan pótcselekvésből, vagy mert egyszerűen szeretik és ilyenkor van mire fogni főleg.:D Megszokás.

Én pl. szeretem az energiaitalt, de nem csak ilyenkor iszom, általában amikor megkívánom mindig.

Csak egy-két olyan ,,elvetemült" van a környezetemben is aki egy-két órát alszik, és már csak remeg, kész idegroncs, és csak a tanulás semmi más. Azok tipikusan azok, akik a legjobban sírnak, h. ,,nem tudnak semmit", aztán ők kapnak 5-öst. És én sem mondanám , hogy büfészakra járok, jogász szakos vagyok, II. éves.

2016. jan. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!