Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyolcadikosok! Ki szeretne a...

Nyolcadikosok! Ki szeretne a budapesti Petőfi Sándor Gimnáiumba menni? Ti miért? Valakinek van kedve beszélgetni, esetleg az iskoláról is akár? Pl. Információmegosztás! :D

Figyelt kérdés
Én az angol NYEK-re "vágyom", szeretnék bekerülni. A központim nem lett rossz, az átlagom 4,2 körül van. :)

2016. jan. 16. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Tavaly jelöltem a humánt, elmentem szóbeli elbeszélgetésre (aminek igazából humánon semmi tantárgyi vonatkozása nincs, az volt az egyetlen tantárgyhoz követhető dolog, hogy vidékiként megkérdezték tőlem, hogy mik azok a pesti nevezetességet, amit megmutatnék egy olyannak, aki még soha nem járt Budapesten), az ott szóbelizők intelligenciaszintjéből leszűrtem, hogy öhm... inkább berakom a lista végére. A NYEK-ről is hasonlókat szűrtem le.

Az tette fel az i-re a pontot, hogy első lettem az ideiglenes rangsoron (csak 86 pont felvételi, max hozott pont és max szóbeli)...

2016. jan. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért 86 pont elég sok :D

Végül hova mentél, mit ajánlanál? :)

2016. jan. 16. 23:27
 3/8 A kérdező kommentje:
Még valaki esetleg? :D
2016. jan. 16. 23:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Én még nem hallotta merről a suliról, csak annyir szeretnék, mondani, hogy bocsánat, de 86 pont az tényleg nem olyan sok pont, hogy első legyen egy ideiglenesen (nem leszólni akarom ezzel, mert az jó eredmény)

És általában az első helyeken a legtöbb iskolában olyanok szoktak lenni, akiknek csak menekülőiskola, ha sehova máshova nem veszik fel - gondolj bele, hogy lejjebb a sorban, akik ténylegesen oda fognak menni, milyen emberek lesznek.

2016. jan. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az Apáczai és az Eötvös között vacilláltam, az Apáczai sokkal jobban tetszett, de az Eötvös eredményei valamivel jobbak voltak és jobb véleményeket is hallottam róla.

Végül az Apáczai mellett döntöttem és nem bántam meg.

Az, hogy mit ajánlok, az attól függ, hogy mennyi az a "nem lett rossz". Most láttam csak a 4,2 átlagot, azért ez is sok mindent tesz. Az, hogy mi húzza le. Nem mindegy, hogy a kért tantárgyak, vagy mondjuk ének meg testnevelés.

Ha valóban jól sikerült, az Apáczait javasolnám, csak 10 pontot tesznek a jegyek a 85-ből, ha behívnak szóbelire onnantól meg igazából a szóbeli számít.

Az Eötvösben azért nehezebb kompenzálni a jegyeket és nehezebb is bekerülni.

A Berzsenyiről hallani nagyon jókat, főleg közösség szempontból, bár végső soron nem jelöltem...

3. helyen az Óbudai állt nekem. Ott nem volt szóbeli és valamiért szimpatikus volt. Voltam beszélni az igazgatókkal (ahol lemaradt a nyílt nap), mivel itt délelőtti időpontot kaptunk, láttam a gyerekek viselkedését szünetben. Jónak tűnt a közösség. Az igazgató kicsit össze-vissza beszélt, amúgy ő is szimpatikus volt :P

2016. jan. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szóbeli előtt akikkel beszélgettem mind 50 pont alatt írták meg (talán 1 volt 58 körül). Olyan jegyet és pontszámot is hallottam, amin nagyon meglepődtem, hogy az adott tanuló nem egy gyengébb szakiskolát jelölt meg. Ez elkeserítő volt számomra. És sajnos az is látszott, hogy azért nem csak olyanokról volt szó, akik teljesen leblokkoltak. Ehhez képest, az Eötvöshöz a leggyengébb tagozatra is 78 pont kellett maxos hozott pontokkal, hogy egyáltalán behívjanak szóbelire.

Erre akartam azzal rávilágítani, hogy 86 ponttal vezettem az ideiglenes ranglistát.

2016. jan. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én. nagyon fogok örülni ha írsz:D énis nyekre akarok:D privátba add meg faced, hamar bejelöllek:D
2016. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nah jó van...én most jelentkezek oda 😅
2017. jan. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!