Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Gépészkar: németül vagy...

BME Gépészkar: németül vagy magyarul?

Figyelt kérdés
Tapasztalt, felsőbbéves hallgatók véleménye érdekelne, a karról általánosságban is, és arról is, hogy érdemes-e jelentkezni a német nyelvű képzésre. Nagyon kemény vállalkozás lenne, vagy semmi extra? Aki tud, meséljen pár szót a Karlsruhéban töltött félévről is! Előre is köszi!

2016. jan. 17. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert a BME-n gépészmérnöki indul németül?? Nem is tudtam. Nem is látom.


[link]

2016. jan. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
BME GPK-t végeztem. Az anyag itt eléggé kemény, ha nem vagy felső fokon németből, akkor ne.
2016. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Azért nem látod, mert nem külön képzésként indul, de ettől még létezik:

[link]

[link]


Kedves Kérdező!

Német képzésre járok, bár nem gépész karra, mérnök informatikusnak tanulok. Amit itt látok, az az, hogy bármit is mondjanak a reklámok, van, akinek nehézséget okoz a német nyelv. Ha viszont van egy stabil nyelvtudásod, akkor egyáltalán nem fog nehézséget okozni, és bármelyik félévet kezdheted magyar képzésen, ha nem tetszene. Nálunk az, hogy a tárgyak előadói nem 500-1000 embernek tanítanak 1-1 tárgyat, az hatalmas előny. Miután a programozás oktató tanárom látta is, hogy egész jól megy a tárgy, meg vagy harmadszor futottunk össze kávézás közben, nem csak névről ismer, de már szinte tegeződünk.

Hátránya viszont, hogy sokkal kevesebb anyag érhető el hozzá, a magyar képzésen sokkal több ZH, vizsga feladatsor került már fel az internetre.


Karlsruheról sajnos nem tudok mesélni, nem voltam kint, mert nekem még nem aktuális.

2016. jan. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!