Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 hétig nem volt matek tanárom...

2 hétig nem volt matek tanárom nem volt helyettesítés. Ezt megtehetik? Milyen jogok vonatkoznak a szakmai helyettesítésre?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem.. 2és fél hétig nem volt matek óránk. Helyettesítés nem volt, ezt jeleztük az iskolabigazgatójának , de nem történt változás.

Majd miután a tanárom visszatért a betegszabiról közölte, hogy qrvára le vagyunk maradva az anyaggal, a térgeometria témát (a tanár állítása szerint) 12órában lekéne tudnia , de így 4óra alatt fogja. Ami szerintem nem normális, nem értünk semmit.

Azon agyaltunk ,hogyha megbukik valaki az osztályból bepereljük az iskolát... Milyen jogok vonatkoznak a tanárrra stb.?



2016. jan. 18. 18:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*iskolára
2016. jan. 18. 18:14
 2/14 anonim ***** válasza:

lol... ha titeket annyira izgatna a matek (érettségi), akkor nem csak jelezni kellett volna, hanem egy kicsit nyomatékosabban fellépni... + nem csak az iskolában lehet matekot tanulni (nem tudom, hogy erre gondoltatok-e...).


Gondolom az iskolában nincs elég matektanár, ezért nem történt semmi érdemi, de ha kicsit jobban a nyakára jártatok volna a dirinek, biztos, hogy ráerőltette volna valamelyik tanárra, hogy tartsa meg az órát.

2016. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor tanár nélkül ültetek a teremben, vagy óra alatt szabadon mászkáltatok az épületben? Ez nem szabályos.
2016. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Tom Benko ***** válasza:
Kötelező kiírni valakit, különösen érettségi tárgy esetén.
2016. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem egészen úgy van, hogy kötelező kiírni valakit. Szabály szerint a tervezett óraszámnak legfeljebb 10%-a maradhat el. Ha heti 3 órában van matematika (most csak a hasamra csaptam), az 37 tanítási héttel számolva 111 óra. Vagyis 100 órát meg legalább be kell írni a naplóba témával, aláírással, különben pótolni kell. Elmaradhat egy óra akkor, ha a tanulók felügyelete nem szükséges, mert pl. nulladik/első óráról van szó, így ráér később is bejönniük, vagy utolsó órájuk volna. (nem derült ki, hogy nem volt helyettesítés, mert a kérdező még nem válaszolt a kérdésre)

Azt az elvárást meg megértem, hogy szakos helyettesítés legyen, de ha az éppen elérhető matematikaszakos kollégáknak egyenként 25 órájuk van, nem valószínű, hogy belefér az órarendjükbe akár egyetlen helyettesítés is.

Illetve elárulom azt a titkot is, hogy ha egy tanár egy héten tart 25 órát, másik héten helyettesít ötöt, vagyis összesen 30 órát tart, a fizetése pont ugyanannyi lesz. Pedig próbáljatok egyszer 30 órát megtartani...

2016. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Baluba ***** válasza:

Válasszuk két részre a dolgokat. Egyrészt hogy az iskola megteheti-e ezt jogilag. Erről én nem tudok semmit, de előttem volt pár válasz.

A másik, hogy nem tudjátok megtanulni a térgeomteriát. 4 óra valóban kevés, de: aki érettségin megbukik, az jellemzőennem a térgeometrián múlik, szóval ez nem lehet kifogás. Másrészt ez tipikusan egy olyan dolog, amit szerintem meg lehet könyvből tanulni korrektül, illetve nagyon könnyű magadnak feladatokat kitalálni és megoldani (vagy éppen a korábbi évek érettségi feladatai közül keresni). Valamint ha ezt a munkát otthon beletetted (mondjuk azt a 8 órát, ameddig az üres teremben lógattátok a lábatokat), és még van kérdésed, biztos vagyok benne, hogy 1-2 0. órát bevállal a tanár, hogy segítsen.

2016. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tom Benko ***** válasza:
Az a 10% az előre nem tervezhető eseményekre vonatkozik. Ha a kolléga jelezte a hiányzást, kötelező a pótlásáról gondoskodni. 0. órában pedig hivatalos tanóra nem lehet, legfeljebb fakultáció, korrepetálás, stb.
2016. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Na a másik kérdés, hogy meg TUDJA-e oldani az iskola a szakszerű helyettesítést. Ha nincs elegendő tanár az adott szakból, vagy azok már tele vannak és nincs akkor lyukasórájuk, akkor nem tudja megoldani.

Több olyan iskolát ismerek, ahova egyszerűen nincs jelentkező az állásra. Itt van egy ált. iskola, évek óta nincs szakos fizika tanár, pedig állandóan keres az igazgató. És így törvényt sért, de honnan szüljön fizika szakos tanárt?

A Budai Nagy Antal gimiben hónapokig nem találtak matekost, volt olyan csoport, hogy nem volt matek hónapokig, csak valami 1-2 óra úgy-ahogy. Ugyanott a kémiás is felmondott.

Ma is hallottam olyan szakközépről, ahova nem jelentkezik kémiás, fizikás, de Bicskén is matek gond van hónapok (évek) óta.

2016. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tom Benko: amiket írsz, azok hol vannak leírva?
2016. jan. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tom Benko ***** válasza:
A szakos helyettesítés csak célszerű, de ha nem megoldható, akkor hiába az erőlködés.
2016. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!