Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik egyetemre...

Szerintetek melyik egyetemre érdemesebb íratkoznom?

Figyelt kérdés

1) Keleti nyelvek és kultúrák (arab)

vagy

2) Nemzeti Közszolgálati Egyetem-Rendészettudományi kar (bűnügyi nyomozó)?


Mindkettő érdekel.



2016. jan. 21. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
2.
2016. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert azzal könnyebb munkát fogni?
2016. jan. 21. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen
2016. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Én az arab szakot javasolnám, mert az érdekesebb, értékesebb, valódi tudást ad, és mert az egy komolyabb valódi tudományegyetemi szak, amelyet a világon mindenhol használhatsz.


Egy NKE-s nyomozói diplomát csak Magyarországon tudsz használni és csak a Rendőrség kötelékében, egyébként semmit sem ér.

2016. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! :)


Én nem tudok véleményt mondani vagy megmondani,hogy melyik a jobb szak , de a Nemzeti Közszolgálati Egyetem - Rendészettudományi karán a bűnügyi nyomozónál van alkalmassági vizsga és követelmény még : " A jelentkezés feltétele az Európai Unióban hivatalos nyelvek egyikéből vagy ukrán, szerb, beás, lovári, orosz, illetve kínai nyelvből államilag elismert, B2 (korábban középfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű okirat. "

Szóval ilyen szempontból is gondold át,hogy menne-e az alkalmassági vizsga meg ugye a nyelvvizsga.

Remélem sikerül döntened.:)

2016. jan. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az angol B2-re és az alkalmasságira is készülök.
2016. jan. 23. 14:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy benne biztos, hogy az RTK-ra akarsz jönni, akkor inkább ne gyere, mert lassan már azok is leszerelnek, akik eredetileg szerettek volna idejönni.
2016. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!