Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kínai szakra szeretnék menni...

Kakaó39 kérdése:

Kínai szakra szeretnék menni egyetemen. De hova?

Figyelt kérdés
A Pázmányon és az ELTE-n is van, de nem tudom h melyik a jobb. Akik oda járnak vagy tudnak valamit hogy hol milyenek a tanárok, légyszi meséljetek valamit. ^^

2016. jan. 22. 09:39
 1/2 anonim válasza:

Halihó,én Pázmányon vagyok kínais, de ELTÉn is van ismerősöm. Nem könnyű, annyit elmondhatok, főleg az elején nem.

A nulláról kezdtek mindent, és folyamatos a hajtás. Rendesen be kell vágni a jeleket, a nyelvtant, mellé pedig ott vannak az általánosan kötelező tárgyak, és a hitélettel kapcsolatos tárgyak. A közhiedelemmel ellentétben nem erőltetik rá a vallásd, csupán van négy katolikus tantárgy, amit el kell végezned a hat félév alatt.

Sok ösztöndíjlehetőség van kimenni Kínába, talán több is, mint az ELTén, de ebben most nem vagyok biztos.

Alapvetően ide kevesebb hallgatót vesznek fel, mint az ELTÉre, ha jól tudom, oda 50 diák, hozzánk meg körülbelül 25 diák kerül be. Mi családiasan vagyunk, mindenki ismer mindenkit és nagyon rendesek.:) Elég összetartó társaság vagyunk, és a felső évesek is nagyon jó fejek, így nem kell össze-vissza rohangálni, ha valakitől el kell kérni valamilyen jegyzetet.


Tanárokról... én mindegyiket szeretem. Vannak általános kötelezőim, amik nagy előadásosok, van egy-kettő, ami unalmas volt, meg ha nem volt éppen katalógus, nem is jártunk be. A kínais tanáraim kedvesek, és megkövetelik a tudást, rendesen le is adják aza anyagot, úgyhogy szerintem ha idejössz, nem nyúlsz mellé.


Talán még annyi, hogy amikor én is jelentkezés előtt álltam, vacilláltam, hogy Pázmány vagy ELTE, de végül a Pázmány mellett döntöttem, mert kisebb egyetem, és családiasabb is. :) Meg nekem könnyebben ment úgy a tanulás, hogy kevesebb emberrel voltam együtt. Ahhoz képest, hogy nem vagyunk egy olyan óriási intézmény, itt is sok a program. Ja, és a pázmányos bulik királyak. :D

2016. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ^^
2016. jan. 24. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!