Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolcon és környékén milyen...

Miskolcon és környékén milyen középiskolát javasolnátok biztonsági tartaléknak?

Figyelt kérdés

Lányom nagyon-nagyon elrontotta a központit. A várt 60-70 pont helyett mindössze 34 pontot kapott összesen. Pedig amiket gyakoroltunk itthon, mindig 50 fölött volt bőven. A tanulmányi átlaga 3,8 így nem tudom hova fogják felvenni így. A Lévay-ba meg a Fáy-ba szeretett volna jelentkezni, meg szóba került a Ferenczi is. De most így nem tudom, teljesen tanácstalanok vagyunk. Környékbeliek, tudtok valami hasznosat?

Itt nálunk mindenki csak a legerősebb sulikat fújja, Hermann, Zrínyi, Avasi gimi, azt senki nem tudja, mi a leggyengébb, ahova azért biztosabban felvennék az ember lányát vagy fiát, ha nem túl tökéletes a tanulmányi előmenetele. Már arra is gondoltam, hogy Miskolctól távolabb kéne menni, hátha valami vidéki városban van valami jó.

Aki tud valamit, írjon, minden info érdekel! A lányom zokog...



2016. jan. 22. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szentpáli, Szemere, talán a Kossuth
2016. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Iskolakat erdemes megkeresni hogy esetleg at tudjak majd-e venni. Hallottam mar ilyet.
2016. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A második választ nem igazán értem. A Kossuth gimit mondják, hogy gyenge, de a honlapjukon kikötik, hogy felvételi követelmény a 4,0 fölötti tanulmányi eredmény. A Fáy és a Szemere sportszakát szeretnénk mindenképpen beírni, készül is a sport felvételire, nem tudom mennyi az esélyünk, sportol, labdajátékokban nagyon ügyes, tesi meg a biológia 5-ös, ez súlypontozva lesz ott, viszont a matek meg a magyar 3-as, amiből a központi is volt.

Viszont a Szentpálit nem tudom, nem tetszenek neki a szakterületek. Pedig mindenképp szakmát kell nézni, a sima gimi szóba sem jöhet ezek után...

2016. jan. 24. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy az eredmények felhúzása miatt írta ki a Kossuth, mert régebben tényleg a leggyengébb gimi volt, ahová a legkönnyebb bekerülni. Szerintem beadni érdemes, maximum nem veszik fel. Nekik sem érdekük a kevesebb gyerek, hátha becsúszik.

Esetleg Baross? Nem gyenge suli és gyengébb eredményekkel is be lehet kerülni. A Ferenczi nem rossz, anno nekünk mentek oda 30 valahányas központikkal, ahogy rémlik.

Vagy még ami eszembe jutott az Kós.

2016. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!