Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélne valaki az ELTE kínai...

Mesélne valaki az ELTE kínai szakáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de szeretnék frissebb infót kapni azoktól, akik most oda járnak/jártak. Mesélnétek nekem erről a szakról?

Nehéz nagyon a nyelv? Nehezek a vizsgák? Köszönöm :)



2016. jan. 23. 11:53
 1/3 vurugya béla ***** válasza:

Nekem nehéz volt, de én kb. 20 éve jártam egy félévet.

Nem volt tankönyv, csak angol nyelvű. Amit feladtak, próbáltam megtanulni, de kiderült, hogy a vizsgákra sokkal többet kellett volna tudni - a többiek egy csomó pluszt megtanultak magánszorgalomból, mert többségben Kína-megszállottak voltak (én meg csak érdeklődő).

A nyelvtan könnyű, egy nagy nulla, a kiejtés már nehezebb és az írás a legeslegnehezebb. Mindezeket egyszerre kellett persze tanulni... Halas tanár úr tartotta a legtöbb órát, nem tudom, mi van most vele. A félévi vizsgák közül nem is mentem el már mindre, otthagytam.

2016. jan. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én most kínai szakra járok. Első félévet sikeresen teljesítettem és annyira nem is szakadtam meg. :)

Lényegében a nyelvórák eléggé intenzívek. Heti 3 van belőlük az első 2 félévben (egyenként 1,5 órásak). A nyelvtanárok nagyon kiteszik magukat az órákon. Gyorsan haladunk, sokat követelnek, sok házit adnak fel, de teljesíthető. Tényleg szeretni kell ahhoz, hogy jól teljesíts. Nem árt naponta több órát foglalkozni vele (nem a nyelvtan miatt, hanem az írásjegyek miatt). A tankönyv még mindig angolul van, de középszintű angollal már boldogulsz. Az anyanyelvi tanárok is angolul tanítanak. Persze nem csak nyelvórák vannak, hanem előadások magyar nyelven (kínai történelem, kultúra, művészet, stb.) Én nagyon szeretem és nagyon izgalmas :)

2016. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Halas tanár úr?
2016. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!