Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig van diákjogviszonyom...

Meddig van diákjogviszonyom ha az első félévben kiiratkoztam?

Figyelt kérdés

Felsőoktatási szakképzésre jelentkeztem, amit úgy döntöttem hogy nem szeretnék folytatni.

A kérdés az lenne hogy meddig számítok így diáknak, ha kiiratkoztam?

" felsőoktatási intézmények esetében az I. félévi érvényesítő matricák tekintetében július 15-ig, a II. félévre érvényes érvényesítő matricák tekintetében december 15-ig." találtam egy ilyet.



2016. jan. 25. 11:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Őőő, hol találtad ezt? Én megtaláltam, a szövegkörnyezet azért elég fontos, nem elég szavakat behányni egymás mellé, és abból következtetést levonni. Főleg egyetemistaként érdemes erre kicsit igényesebbnek lenni.


362/2011 (XII. 30.) Korm. rendelet, 36. § (2)

"Az oktatási igazolványok érvényesítéséhez szükséges érvényesítő matricákat a közreműködő intézmény köteles megrendelni az érvényesítő matrica igénylőlapjának kitöltésével és annak az adatkezelő részére elektronikus úton történő eljuttatásával

[...]

b) felsőoktatási intézmények esetében az I. félévi érvényesítő matricák tekintetében július 15-ig, a II. félévre érvényes érvényesítő matricák tekintetében december 15-ig.

[...]"


Tehát itt arról van szó, az intézmény meddig köteles megrendelni a matricákat. Ehhez a folyamathoz a hallgatóknak semmi köze nincs, a témához semmiben nem kapcsolódik.


Egyébként addig van jogviszonyod, amíg ki nem iratkozol. Ha december 15-én bementél, hogy kiiratkozol, akkor addig volt jogviszonyod. A kiadott papírokon is szerepel a jogviszony vége. Szerintem ez egyértelmű, különben mit jelentene a kiiratkozás?


A diákigazolványra való jogosultság viszont a őszi félévben történő kiiratkozás esetén még március 31-ig fennáll. Ez azt jelenti, hogy eddig igénybe veheted a kedvezményeket, eü. szolgáltatásra jogosult vagy (nem kell külön TB-t fizetni).

2016. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!