Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvennének a Telekibe/Vörösma...

Felvennének a Telekibe/Vörösmartyba/Csikba/Budai Egyetemi Katolikusba/Leöveybe?

Figyelt kérdés

átlagom: 4,36

írásbelim: 41 p (nem a valódi tudásomat tükrözi)

a Csik a "körzetim", a Vörösmartyba pedig jártam média előkészítőre és ott már egy pár tanár ismer, a Budai Egyetemibe pedig átment egy barátnőm, szóval egy szóbeli ott elintézhető esetleg...



2016. jan. 28. 15:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem inkább szakiskolában gondolkodj.

Ha fel is vesznek, igazából továbbmenni elég kevés esélyed van. (Na meg gimnáziumokban követelnek...) Ha ennyire nehéz volt neked ez, akkor érettséginél meg fogsz gebedni, ha meg izgultál, leblokkoltál az érettséginél is fogsz.

2016. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
*szakközépiskolába, elnézést.
2016. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Telekibe behívnak szóbelire, mert mindenkit behívnak :) Ha azt nem rontod el, lehet, hogy oda még felvesznek.

Vörösmarty is lehetséges, az Egyetemi Katolikus is.

Leövey picit húzós, oda 100 pont összpontszám (központi + jegyek) kellenek a szóbelihez :S

Csík Ferenc tuti.

2016. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az elsővel. Bár nem ismerem ezeket a gimiket olyan jül, mert nem fővárosi vagyok, de az, hogy most leblokkoltál/elrontottad, egyáltalán nem garancia arra, hogy érettségiig nem fejlődsz fel.

Szerintem jelöld meg ezek közül azokat, amik a legszimpibbek, de jelölj mentőövnek szakközepeket is, hátha szükség lesz rá.

Vannak szóbelik ezekben a gimikben?

2016. jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

3-as!

A Telekiben magasabbak a követelmények, mint a Leöveyben (legalábbis felvételihez).

A Vörösmartyt meg kétlem. A Egyetemi Katolikust nem nagyon ismerem.

A Csikba tényleg lehet esélye.

És nem azt mondtam, hogy nem fog menni az érettségi, csak azt, hogy meg fog gebedni és akkor sem biztos, hogy minimum-pontos felsőoktatási intézményektől továbbjut.

2016. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"kedves" 1,

nem mondtam olyat, hogy leblokkoltam és mivel az átlag is annyi amennyit én írtam, ezért azt gondolom, hogy nem én vagyok hülye, hanem az idelyi felvételi volt nagyon nehéz!

szakközépben nem kell gondolkodnom, mert ha gáz van, akkor megyek protekcióval valamelyikbe, de én becsületesen szeretnék bejutni ... szabad megkérdeznem, hogy hány éves vagy, mert ha te az idei felvételi könnyűnek találtad, akkor biztos egy "zseni" vagy.

2016. jan. 28. 17:06
 7/19 anonim ***** válasza:

A Telekiben mindenkit behívnak szóbelizni, a Leöveybe viszont nem, mert minimum 100 pont a ponthatár kb. az összes tagozatra.

Akkor hol magasabbak a követelmények?

2016. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%

Vitatkozhatsz, de a Teleki erősebb. (Még mielőtt... Nem oda járok!) Persze nem a legjobb, de 41 ponttal és mellé ilyen átlaggal ezekben is csak reménykedni lehet.

Nem megsérteni akarlak/akartalak (bár érezhetően te tisztelt kérdező visszavágásnak szántad).

Kilencedikes vagyok, tavaly felvételiztem, megoldottam az idei felvételit, igaz azóta 1 évvel idősebb lettem. Könnyű volt, tavaly 86 pontot írtam, most 49 pontos matekot és 45 pontos magyart ("tanulási nehézségeim" vannak: erős diszlexia, hiperaktivitás). Igen, valóban nem ugyanaz otthon megoldani, mint beülni és megírni. Ezért van egyre inkább tele az internet önsajnáltató emberekkel és a média azzal, hogy 'milyen nehéz volt az idei' felvételi. Tavaly az volt, hogy jaj, ez volt a legnehezebb eddig, idén ugyanez megy.

Egyébként több ponttal jobbak lettek az ideiek átlagosan a tavalyiaknál, ezzel is számolnod kell. (Magasabb ponthatárok).

Az, hogy valaki kitűnő, meg nem tesz semmit, tavaly nálunk is 25/6-an voltunk kitűnőek, azaz az osztály 24%-a kitűnő volt. Általában 10-40% általánosban a kitűnőek aránya, nyilván nem ír minden kitűnő 80 pontot... a 4,36-os átlag általánosban nem nagy dolog.

2016. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Kedves nagytudású kitűnő barátom!

Azért vagyunk itt a gyakorin, hogy azokat akik most felvételiznek, segítsük és támogassuk őket, hogy bejussanak a képességeiknek megfelelő gimnáziumba.

Azzal, hogy földbe döngölöd őket, és magadat fényezed, nekik nem fogsz segíteni.

Én is tavaly felvételiztem, én is jó tanuló voltam, jó gimnáziumba járok. A mostani felvételizők tőlünk támogatást és nem becsmérlést várnak.

Tudom, hogy tavaly is panaszkodtak, hogy nehéz volt a felvételi, túléltük, a mostaniak is túlélik. Azt viszont nem tudom, honnan veszed, hogy jobb központikat írtak idén, de az Eötvösben tavaly, a matek tagozaton 135 pont volt a ponthatár, országosan a legmagasabb pontszám; kétlem hogy ez még feljebb mehetne.

2016. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Azért vagyunk itt a gyakorin, hogy azokat akik most felvételiznek, segítsük és támogassuk őket, hogy bejussanak a képességeiknek megfelelő gimnáziumba.


KÉPESSÉGEIKNEK MEGFELELŐ! Magad mondtad. Nem magamat fényezem, csak mint példa említett magam, említhettem voltam mást is.

Nem kell mindenkinek gimnáziumba menni, van akinek jobb egy szakközép. Én azt támogatom, hogy mindenki célozza meg a legjobbat, de van egy határ, ami alatt jobb, ha szakmát tanul, ha tényleg érettségizni akar és továbbmenni ezt megteheti ott is: egy erős szakközép és egy gyenge gimnázium között nincs sok különbség.

Remélem érted, mire célzok..

2016. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!