Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem bekerülni a...

Szadam2001 kérdése:

Van esélyem bekerülni a Budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumba egy (sajnos csak) 76 pontos felvételivel és maximum hozott pontokkal? Illetve egyáltalán behívnak szóbelizni (Társadalom tudomány)? Egyébként milyen szokott lenni egy ilyen szóbeli vizsga?

Figyelt kérdés

2016. jan. 28. 15:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Tuti :)

Tavaly engem is behívtak volna szóbelire, egy ponttal írtam jobb felvételit, mint te. És egyáltalán nem rossz pontszám :) Ne gondold, hogy sjnos csak ennyi. Ugyan az Eötvösbe nem lenne elég, de vicces, hogy a Fazekasba viszont igen :)

Sok sikert a szóbelin :) Én úgy tudom, jó hangulatban telik és főleg a szövegértésre helyezik a hangsúlyt.

2016. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszi haver :). Reménykedjünk. :)
2016. jan. 28. 16:06
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig attól függ, hogy mennyi lett az országos átlag. Én 2 éve voltam felvételizni. A lényeg, hogy felkészülj mindenből rendesen, legyél tisztelettudó ésszép ruhában, alkalomhoz illően. A szerencséd, hogy az A osztályba kell a kevesebb pont, elméletileg itt is tanulnak kevesebbet a diákok, bár ezt nem hiszem. Mi érdekel egészen pontosan a szóbelivel kapcsolatban?


U.I.: a társadalomtudomány egy szó :)

U.U.I.: a leendő osztályfőnök nagyon aranyos, úgyhogy hajrá!

2016. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2016. jan. 28. 21:14
 5/23 A kérdező kommentje:
Egyébként arra lennék kíváncsi, hogy a szóbelin mire szàmíthatok, mármint, hogy miket szoktak kérdezni, hogy zajlik ez az egész, mire kéne odafigyelni. :)
2016. jan. 28. 21:24
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt vannak társadalomtudományira a követelmények.

Magyarból és matekból kell szóbelizni.

Matekból megvannak adva a tételek, az adott tétellel kapcsolatos feladatok vannak.

Magyarból szövegértés, szövegelemzés van, amit említettem.


Először bemész a terembe, köszönsz, majd megmondják melyik tárgyból húzz először. Lehet, hogy neked kell majd kiválasztani. Húzás után lesz 15 perced a felkészülésre, mateknál ezalatt megoldod a feladatokat, magyarnál összesíted a gondolataidat, hogy kb. mit akarsz majd a kapott szövegről mondani a tanárnak.

A felkészülés után a tanár szólítani fog, bemelegítő kérdésekkel indít (pl. mik a hobbijaid), majd kéri, hogy mesélj a kidolgozott tételről. Lehet, hogy kérdezni fog, de szeretik, ha tudsz önállóan is beszélni.

Mateknál el kell mondani, hogy oldottad meg a feladatokat, milyen módszerrel, miket tanultatok általánosban erről a tételről stb.

Magyarnál pedig a véleményedet, a szöveg tartalmát, lényegét kell majd felvázolni, esetleges fontos szimbólumokkal teletűzdelve, amik megjelennek a szövegben.


Sok sikert!

2016. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a biztatást :) és természetesen a segítséget is.
2016. jan. 29. 21:02
 8/23 anonim ***** válasza:

Biztos a Fazekasba felvételiztél? Mert nekem egyáltalán nem ilyen volt a felvételi... Ez inkább az Istvánra vagy az Eötvösre vall...


Engem csak behívtak, feltettek pár általános kérdést, olyanokat, mint mi volt a kedvenc kötelező olvasmányom, miért pont az, matekból meg fejben megoldandó feladatokat kértek. Szóval az egész inkább amolyan elméleti volt. Ha már láttad a dolgozatodat, nézd meg miket hibáztál, aztán azokat old meg mégegyszer helyesen, nézd meg mit hibáztál, mert tőlem az elrontott feladataimmal kapcsolatosan kérdeztek. Bent lesz egy magyar tanár, az osztályfőnök, egy matektanár és egy nyelv(angol) tanár szintfelmérés céljából. Általában ezek a tanárok fognak tanítani majd. A te esetedben ez nagy valószínüséggel így is lesz, mivel az elképzelhető leendő osztályfőnök történelemtanár (esetleg feltehet pár kérdést a kedvenc történelemrészedről), így nem lesz bent egy plusz fölösleges tanár.


A lényeg, hogy légy nagyon tisztelettudó, alkalomhoz illően, ne kihívóan öltözködj (ne haragudj, de nem tudom a nemed, ezért fogalmaztam így), és beszélj. Nem szeretik, ha bele kell kérdezni, inkább ahgynak kibontakozni, még ha hülyeséget is mondtál. Légy nyugodt, ez is egy fontos opció. Komolyan, nem kell izgulni, nálam az igazgatónő (akkor még Hámori Tanárnő volt) előttem bement a terembe, utánam kijött, előre készült kérdésekkel. Ráadásul ő lett a matematikatanárom, szóval gondolhatod... De a lényeg tényleg az, hogy nem kell izgulni!


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan :)

2016. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :) (Fiú vagyok :D)
2016. febr. 15. 16:09
 10/23 anonim ***** válasza:
Nincs mit :) ez esetben nem farmernadrág, frissen mosott, ápolt haj, remélem nem nagyon kell taglalni az illendő öltözetet :D Mikorra hívtak be?
2016. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!