Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amennyiben még nincs kiállítva...

Amennyiben még nincs kiállítva a diplomám (nyelvvizsgám csak áprilisban lesz), a jelentkezésemet mesterképzésre megtehetem akkor is, ha júliusig pótlom az ezekről való dokumentumok digitális feltöltését a felvire?

Figyelt kérdés
2013-ban fejeztem be a BA-t, és már nincsen tanulói jogviszonyom. Attól tartok, csak úgy lehetne mód a fentiekre, ha ebben a félévben végeznék az alapképzéssel, tehát indokolt lenne, hogy később töltsem fel, amit kell. Esetemben nem tudom, lehetséges e ugyanez.

2016. jan. 28. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel még nem kaptad kézhez az adott dokumentumot, nincs lehetőséged azt jelenleg feltölteni. Nyugodtan tudod pótolni majd később, ahogyan azok, akik most végeznek.
2016. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"tehát indokolt lenne, hogy később töltsem fel, amit kell"

Van diplomád vagy nincs? Ha nincs, akkor miért ne lenne indokolt, amikor csak április után kapod meg? Ennél erősebb indok nem igazán van.

2016. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, megnyugodtam akkor, azt hittem csak a most végzőkre vonatkozik ez, de így már rendben van.
2016. jan. 28. 16:28
 4/4 A kérdező kommentje:

Mesterképzésre való jelentkezésnél, abban az esetben is a felvételi eljárás végéig (1) kell elküldenem a kreditelismerési kérelmet az adott egyetem felvételi irodájába, ha ugyan már 3 éve megszűnt a hallgatói jogviszonyom, de tavaszig (még nyelvvizsga hiányában) nem rendelkezem a szükséges okmányokkal (diploma, leckekönyv)?


(1)

,,Azon jelentkezőknek, akik a tavaszi félévben már nem végeznek olyan tanegységeket, amiket fel szeretnének tüntetni kreditelismerési kérelmükben, a kérelmet 2016. február 15-ig kell benyújtaniuk."


[Egy másik szakirány mesterképzésére jelentkeztem, tehát nem arra, amit ugyanazon az alapszakon lévő szakirányból elvégeztem. (,,Aki nem rendelkezik a meglévő tanulmányaiból a mesterképzésbe való belépéshez a Képzési és kimeneti követelményekben meghatározott (lásd Tájékoztató 3. sz. táblázata) teljes kreditértékű oklevéllel, kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie.") ]


Egy másik egyetem felvi.hu-n található, e témára vonatkozó leírásában viszont nem esik szó az (1) pont fent idézett rendeletéről. (,,Annak a jelentkezőnek, aki a mesterképzési szakra nem a teljes kreditérték beszámításával igénybe vehető alapképzési szakról jelentkezik (és alapképzési tanulmányaik során nem végezték el az adott szak minorprogramját) előzetes kreditelismerési kérelmet kell benyújtania az intézmény elérhetőségére legkésőbb 2016. június 10-ig.")

2016. jan. 31. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!