Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha középiskolai tanulmányaim...

Ha középiskolai tanulmányaim alatt hátrányos helyzetű voltam, amiét akkor plusz pontot is kaptam az egyetemen, akkor azt ha most jelentkezek, és már nem vagyok az mert dolgozom megkapom?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy ha már nem is vagy hátrányos helyzetű, de tanulmányaid alatt az voltál, és leigazolod, akkor még jár a plusz pont? Ez mennyire valós?

Most szeretnék jelentkezni ismét egyetemre, eddig dolgoztam, tehát már nem számítok annak.

Köszi



2016. jan. 30. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A hátrányos helyzetre vonatkozó jogszabályt pár éve megváltoztatták. Nekem pl. elég volt három éve a jelentkezésnél az, hogy rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesültem a középiskola ideje alatt, de ma már a rendszeres gyermekvédelmin kívül más szempontoknak is teljesülnie kell a hátrányos helyzethez. Így először annak nézz utána, hogy a jelenlegi szabályok szerint hátrányos helyzetű voltál-e a középiskolában.

Bár amúgy szerintem nem számít ez már utólag, mivel jegyző által kiállított dokumentummal kell igazolnod a hátrányos helyzetedet, és a jelenlegi dolgokat nézik.

2016. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát, akkor ha valaki rendszeres gyermekv.tam.-ban reszesült, es hiteles papirokkal alatamasztja, akkor jar a pont. Utana nezek. Köszi :)
2016. jan. 30. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem. A rendszeres gyermekvédelmi támogatás ma már nem elég indok a hátrányos helyzethez. Kell az is, hogy a szüleid iskolázottsága alacsony, vagy hogy nincs munkájuk, vagy hogy nagyon gázak a lakhatási körülmények, vagy árva vagy, esetleg nevelésbe vett.
2016. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!