Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterképzésre történő jelentk...

Mesterképzésre történő jelentkezésemben gátat szabhatnak-e az alábbiak? [Továbbiak (vagy inkább a lényeg) lent, csak ennél 'értelmesebb' kérdést nem tudtam 250 karakterbe nyomorítani. ]

Figyelt kérdés

Mesterképzésre való jelentkezésnél, abban az esetben is a felvételi eljárás végéig (1) kell elküldenem a kreditelismerési kérelmet az adott egyetem felvételi irodájába, ha ugyan már 3 éve megszűnt a hallgatói jogviszonyom, de tavaszig (még nyelvvizsga hiányában) nem rendelkezem a szükséges okmányokkal (diploma, leckekönyv)?


(1)

,,Azon jelentkezőknek, akik a tavaszi félévben már nem végeznek olyan tanegységeket, amiket fel szeretnének tüntetni kreditelismerési kérelmükben, a kérelmet 2016. február 15-ig kell benyújtaniuk."


[Egy másik szakirány mesterképzésére jelentkeztem, tehát nem arra, amit ugyanazon az alapszakon lévő szakirányból elvégeztem. (,,Aki nem rendelkezik a meglévő tanulmányaiból a mesterképzésbe való belépéshez a Képzési és kimeneti követelményekben meghatározott (lásd Tájékoztató 3. sz. táblázata) teljes kreditértékű oklevéllel, kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie.") ]



Egy másik egyetem felvi.hu-n található, e témára vonatkozó leírásában viszont nem esik szó a fenti kérdés zárójelbe tett rendeletéről. (,,Annak a jelentkezőnek, aki a mesterképzési szakra nem a teljes kreditérték beszámításával igénybe vehető alapképzési szakról jelentkezik (és alapképzési tanulmányaik során nem végezték el az adott szak minorprogramját) előzetes kreditelismerési kérelmet kell benyújtania az intézmény elérhetőségére legkésőbb 2016. június 10-ig.")


Tehát mindennek tükrében várom a készséges felvilágosításotokat. Remélem világosan sikerült megfogalmaznom a problémát.



2016. jan. 31. 15:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Mivel nem tudtam kiírni a kérdést (a karakterlimit miatt), átszerkesztettem az egész szöveget, így amit az utolsó előtti bekezdésben mint ,,zárójelbe tett rendelet" említek, az az (1) pont.
2016. jan. 31. 15:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a Tanulmányi Osztály ki tud állítani a leckekönyvön kívül más hiteles dokumentumot, mely igazolja az elvégzett tárgyakat. Elképzelhető, hogy az intézmény magától olyan szabályt hozzpn, mint a fenti.
2016. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ennek okvetlen utánajárok. Tehát elképzelhető szerinted, hogy egy intézmény a felvételi eljárásra vonatkozó általános jogszabályok tekintetében önkényesen határozza meg azt, hogy a jelentkezési időszakon belül (február 15-ig) történjék még meg a kreditelismerési eljárás, szemben a többi intézménnyel, ahol júliusig (a dokumentumok csatolásának végső határidejéig) pótolható mindez?
2016. jan. 31. 16:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Általános szabály a felvételin, hogy amit fel tudsz február 15-ig tölteni, azt addig kell. Ez régóta így van.
2016. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És a kreditelismerési eljárást vajon le tudom bonyolítani február 15-ig az én esetemben is? Továbbá, ha igen, akkor ki is derülhet, hogy nem fogadják el elégséges mennyiségben a tantárgyaimat, így elutasíthatják a felvételi eljárásomat, esetleg még a jelentkezési határidő lejártáig?
2016. jan. 31. 16:55
 6/7 anonim válasza:
Szia! Releváns választ valóban az egyetem tanulmányi osztálya tud adni, de ha segítség megosztom az én esetem. Más MA szakra jelentkeztem, mint ami a BA-ból következett volna, tehát kellett kreditelismerés. 1. elküldtem határidőig a jelentkezést 2. a kreditelismerést az x év alatt BA szakon teljesített tárgyakból számítják, tehát azt elvileg ki tudod tölteni. (az egyetem honlapjáról kreditelismerési kérvényt kell letölteni) Nálunk 30 kredit volt a beugró, így letöltöttem a kérvényt, kitöltöttem, láttam, hogy összejön a 30 és postai úton beküldtem. Majd amikor meglett tavasszal a nyelvvizsga, diploma stb azt folyamatában pótolni lehet nyár elejéig. A kreditelismerésről értesítőt is nyár elején küldtek. Ha tudni szeretnéd, hogy melyek azok a tárgyak amik a kiszemelt MA-ra alapképzésen törzstárgyak, akkor nézz meg egy BA képzéses tanulmányi tájékoztatót, ahol leírják a tárgyakat. Ha találsz azok között, és a tieid között egyezést, akkor bátran vágj bele. Ha nem találsz, az sem gond, mert 30 kreditet az MA képzés első két félévében lehet pótolni. Ami azt jelenti, hogy felvesznek MA-ra, de be kell járnod a bemeneti feltételként említett BA szak tárgyaira, és az alapozó tárgyakat pótolni kell.
2016. febr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Sokat segítettél, mert ahogy látom, nagyjából ugyanabban a cipőben evez(t)ünk. Egyedül az ELTE esetében vagyok bizonytalan, ahol azt írják, hogy akinek nincs már hallgatói jogviszonya, tehát nem végez idén tavasszal már olyan tárgyat, ami még beleszámíthat a kreditátvitelbe, annak február 15-ig kell elintéznie az elismerési kérelmet, ami most nekem elég szűkös lenne és problémás, tekintve, hogy leckekönyvem sincs, ahogy tematikám se a tárgyakról, fejből pedig nem tudnám kitölteni a kérelmet. Szóval ennek ügyében mindenképpen telefonálgatnom kell, és valószínűleg a TO-ra is bemennem, ahol végeztem.

Egyébként én ugyanazon szak MA-jára jelentkeztem, mint amit BA-n végeztem, csak a saját szakirányom mellett megjelöltem a másik szakirány mesterképzését is, amit ugye hivatalosan nem végeztem el, mert nem volt szakirányom, de gyakorlatilag az összes tárgyát megcsináltam, amit meghirdettek, talán többet is, mint a saját szakirányoméból.

2016. febr. 2. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!