Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fordító és tolmács képzésről...

Fordító és tolmács képzésről infó?

Figyelt kérdés
Nem vagyok teljesen tisztában az egyetemek rendszerével és egy kis problémába ütköztem. Olvastam, hogy létezik fordító és tolmács szak és pl az ELTE-n van ilyen mesterképzés. Viszont ha ez mesterképzés, akkor előtte részt kell venni gondolom egy alapképzésen, viszont ilyen témájú képzést nem találtam. Szóval ha valaki tolmács akar lenni, akkor hogyan zajlik ez?

2016. jan. 31. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Elsősorban nyelvszakosok mennek ide, de bármilyen végzettséggel lehet úgy tudom menni kreditelismertetéssel (pl: a BME-n is van ilyen képzés, bár nyilván szakfordítóira megy az, aki nem nyelvi alapképzésből jött, és nem műfordítónak).

Amúgy a lényeg, hogy legyen egy alapdiplomád, illetve 2 nyelved azok közül, amelyekkel el lehet menni fordítónak vagy tolmácsnak. Felvin szépen olvasd el, hogy mit írnak a felvételiről, de mivel csak most mész alapképzésre, így inkább azon gondolkozz most.

2016. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Óóó, értem, köszönöm.

Szóval akkor előtte kell még tanulni valamit. Ha jól sejtem, akkor például germanisztika vagy anglisztika lenne ehhez célszerű?

2016. febr. 1. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!