Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia szak - Budapesten...

Pszichológia szak - Budapesten: Kinek mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás szempontjából foglalkoztatnak az alábbi egyetemek: ELTE, Károli Egyetem, Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Aki esetleg erre a szakra jár(t)(vagy egy ismerőse) az alábbi egyetemek valamelyikén, mik a tapasztalataitok?



2016. febr. 1. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szakember ismerősöm szerint, akihez gyakornokok járnak, a Károli a legjobb.
2016. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A Károlinak a legjobb a pszichológia oktatása. Gyakorlatorientált, és ez szerintem igen fontos egy ilyen pályán. Azért szidják sokan, mert még ,,fiatal" egyetem, és nincs még akkora hírneve, mint a többinek, pedig ez valóban így van, hogy a pszichológusképzés országszerte ott a legjobb!

Én is Károlis vagyok, bár nem pszichológiát tanulok (azt szerettem volna, de elvitt más irányba az élet), és nagyon jó hírnevű tanárok tanítanak ott! Nézz utána, ha érdekel!:)

Ui: Ez nem a reklám helye akart lenni.:D

2016. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ELTE-s vagyok, gyakorlati dolgok szempontjából valóban jobb a Károli, de ha kutató akarsz lenni, még mindig az ELTE van a topon. Az oktatóink nagy része kutató, a területükön nagyon tevékenyek és híresek, aminek vannak előnyei, de hátránya is (kevéssé látunk bele az alkalmazott területekbe, a gyakorlatias dolgokba). De ez szerintem inkább csak az alapképzésre érvényes, a mesterképzésnél sok esetben már úgysem az dönt, hogy melyik egyetemről mit mondanak, hanem hogy melyik szakirány érdekel konkrétan (mert nem indul minden mindenhol). Egyébként az ELTE-n is van rengeteg lehetőség szakmai tevékenységre, és elég hasznos, hogy mi vagyunk az MPT székhelye lényegében.
2016. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!