Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi után levelezőn...

Érettségi után levelezőn kezdeni az egyetemet, megérné? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy érettségi után, mennyire kedvező egyből levelezőn kezdeni az egyetemet? Mennyivel nehezebb egyből így kezdeni? Számíthatok arra, hogy sok lesz a lemaradásom? Valakinek esetleg valami tapasztalata erről? Műszaki szakirányba mennék tovább..

Előre is köszönöm a válaszokat.


2016. febr. 1. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Munka mellett?
2016. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, munka mellett..
2016. febr. 1. 22:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz egy sétagalopp. Az én definícióm szerint a levelező inkább az ántivilágban volt egy lehetőség, amikor senki nem dolgozott (eleget), és ezért nem fáradt el a munkahelyén, azaz volt energiája hazamenve nekiesni a tanulnivalónak, és az agya is fogott még. Ma már alighanem nehezebb egy ilyen laza helyet kifogni.


Persze, ma is sokaknak sikerül levelezőn végezni, és biztosan van köztük olyan is, aki azt mondja, némi képzavarral élve, hogy félkézzel kirázta a kisujjából.

2016. febr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég nehéz lesz, az előnye, hogy nem kell minden nap órákon ülni, viszont ez a hátránya is, lesz amit nem magyaráznak majd el rendesen. A párom ugyan Msc-n jár levelezőre már, de kevés az, hogy félévente 2-3 hétvégén van óra, de akkor aztán reggeltől estig, vizsgaidőszakban pedig ugyanaz a követelmény, mint a nappalisoknak. Sőt van olyan tárgy is, amiből nem tartanak órát, hanem az 500 oldalas könyvekből egyedül kell felkészülnie.

Szerintem az jobban megérné, ha nappalira mennél és mellette diákmunkát vállalnál, persze nem tudom, hogy van-e már biztos hely, ahova mehetnél a levelezős mellett, de én mindenképp átgondolnám.

2016. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. febr. 2. 17:29
 6/6 anonim ***** válasza:
(még egy szempont, ahhoz is kell tűrőképesség, hogy az ember ezt a taposómalmot 6 évig bírja - nem elbátortalanítás, csak a helyzet ismertetése)
2016. febr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!