Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Metropolitan vagy Gazdasági...

Metropolitan vagy Gazdasági egyetem?

Figyelt kérdés

A turizmus vendéglátás érdekelne. Van valaki aki ilyen szakra jár? Önköltségesre vennének csak fel valószínűleg.

Duális képzés megéri?

A metropolitanrol sok rosszat hallottam, a gazdasági egyetemről nem nagyon. Melyik lehet jobb?



2016. febr. 1. 22:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
BGE. A duális képzési lehetőség a turizmusnál viszont nem biztos, hogy van, ha mégis nagyon korlátozott (a jelentkezők 5-10%-ának van hely)
2016. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
56%
BGE :) duális megéri ha bekerüls, mert több szakmai gyakorlatod lesz, viszont nehezebb összeegyeztetni hogy az órákra is tanulj, kivsit több meló mint a sima alapszak
2016. febr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Szombaton voltam a nyílt napon a BGE-n, duális képzés csak nemzetközi gazdálkodáson indul, ha jól emlékszem. (Egyetlenegy szakon és vagy ezen, vagy gazd. menedzsmenten).

A Metropolitanra jár egyik közvetett ismerősöm és nem javasolja, meg ahogy hallottam közvetlen ismerősöktől, ők is alacsonyabbnak és gyengébbnek tartják azt a sulit.

Ha már ez a kettő a választási lehetőség, szerintem BGE! :)

2016. febr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. febr. 3. 19:56
 5/31 anonim ***** válasza:
52%

És mégis kitől hallottál sok rosszat róla? Anyu munkatársának az ismerősének a fiának állítólag nem tetszett? Meg itt gyk-n a sok BGE-s bekamuzza, hogy mekkora rossz suli, de a közelében nem jártak még a sulinak amúgy?

Csak nézd meg ezt a kérdést, hazudoznak össze vissza:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Én még a bgf-re jártam, aztán a Metropolitanre szakirányú továbbképzésre, érdekes sehol se röhögtek ki a hr-esek és lett munkám a szakmámban, nem az itteni első féléves rivalizáló hülye gyerekekből kell kiindulni, mert annak semmi köze a való élethez. Érdekes a Metropolitan a turizmusos hallgatóit is fel tudja venni duális képzésbe, pénzügyön is sokkal jobb helyekre rakják be a hallgatókat mint a BGE (Deloitte, process solution, otp...), a BGE-nél meg mehetsz a Észak-Zalai Víz- és Csatornamű ZRt-hez vagy a Keszthelyi Polgármesteri Hivatalba :DDDDDDDDDDD


Semmi különbség nincs, Corvinusról meg BGE-ről járnak át a tanárok, én úgy vettem észre, hogy még kicsit gyakorlatorientáltabb is.

2016. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
Attól még hogy szerinted a metropolitan jobb nem kell lepontozni mindenkit aki a bge-t irta :)
2016. febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
18%

"Attól még hogy szerinted a metropolitan jobb nem kell lepontozni mindenkit aki a bge-t irta :)"


Húha, látszik azért, hogy a BGE-re mindenkit felvesznek minimum pontokkal.. :D

2016. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%
Leszamitva hogy 422 ponttal vettek fel a BMEre majdnem el is találtad :) Nem lesz attól kevésbé hasznos egy válasz, hogy te nem értesz vele egyet. Elég gyerekes lepontozgatni ilyen hülyeség miatt, hogy valaki nem a MEKet tartja a legjobbnak. Amúgy láttad már milyen ponthatárokkal lehet oda bekerülni? Mennyi max. 340 pont volt a legmagasabb amit oda kértek, azért az messze nem egy nagy teljesítmény
2016. febr. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
58%

Egy szóval nem mondtam, hogy a MET-re járok, nyisd ki a szemecskéd és nézd meg a százalékokat.

Tudod mi a gyerekes? A pontozás miatt sírni. Az oldalnak ez a beépített funkciója, mindenki használja a saját belátása szerint, "joga" van hozzá. Erre te itt leállsz hisztizni felnőtt egyetemista létedre, hogy pirosat nyomtak a hozzászólásodra meg nem értenek veled egyet. Vicces :D

Ő is kifejtette a véleményét meg te is, ő is le lett pontozva(Mert ugye biztosan nem te nyomtál mínuszt a hozzászólásunkra. :)) meg te is. Konkrétan akkor most mi a problémád ami miatt hisztizel?

2016. febr. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
66%

Vicces egyébként, mert költségtérítéses hallgatóknál még mindig jobban szelektál a MET mint a BGE ezzel a "max. 340" körüli pontokkal. Arról meg nem tehet, hogy magániskolaként törvényileg már nem indíthat államilag támogatott szakokat(csak pár mesterképzést ahogy látom).

Ha megnézed a 2015-ös felvételi ponthatárokat a BGE-re szinte kivétel nélkül minden költségtérítéses alapképzésre a minimum 280 pont kellett, MET-re több pont kellett a psz-re, az angol nyelvű üzleti alapképzésekre 330 körüli pontok kellettek, a KMK karán meg volt amire 380 pont kellett.

2016. febr. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!