Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van reggel 8ra...

Mi értelme van reggel 8ra berendelni a diákokat ha nincs első órájuk? És igazolatlan óra ha nem mész? De milyen óra igazolatlan? Ami nem is létezik?

Figyelt kérdés

Nálunk az a rend hogy 8kor kezdődik a tanítás arra mindenkinek ott kell lenni. De 11-12. osztályosoknak vannak napok amikor nincs első órájuk. De akkor is 8ra kell menni noha óra az nincs, és mivel óra nincs így persze tanár sincs. Ott ülünk a teremben és semmit se csinálunk, de ha nem vagyunk ott IGAZOLATLAN ÓRA.


Miközben a házirendben idézem: a tanuló kötelessége az órarendben szereplő tanítási órákon részt venni és mulasztás esetén igazolás….

Ha nincs első óra akkor az nem szerepelhet az órarendben = nem kell ott lennem = nincs mit igazolni. Ilyen alapon a hétvégét vagy az éjszakát is igazoljam?


Nekem pl kedden első órám a 2. agyis 9h-tól. Mit kell igazoljak azon ami nincs? Óra nincs tanítás nincs tanár nincs.


Valaki el tudja mondani?


2016. febr. 2. 19:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja írtam az EMMI-nek is, azt válaszolták, hogy az iskola gyakorlata jogsértő, ilyen esetben sem jelenlétet sem igazolást nem várhatnak el, lévén nincs tanítási óra. jelezzem az esetet a területileg illetékes KLIK tanfelügyelőnek. Jeleztem többx, semmi se történt.
2016. febr. 2. 19:52
 2/9 anonim ***** válasza:
Az iskola súlyos vétséget követ el azzal, hogy diákokat rendszeresen felügyelet nélkül hagyja. Javaslom, hogy szülők ezzel kapcsolatban csoportosan kérjenek állásfoglalást a vezetőségtől azzal kapcsolatban, hogyan tudják így biztosítani a rájuk bízott tanulók biztonságát.
2016. febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"diákokat rendszeresen felügyelet nélkül hagyja"


Sztem az iskola erre azt a kamut nyomná hogy nem hagyja felügyelet nélkül hiszen nincs óra így ott se kéne lenniük.

Persze a naplóban meg ott virít az igazolatlan óra a nem létező óra kapcsán

2016. febr. 2. 20:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ha ott ülne egy tanár a teremben akkor más lenne a szitu? Hiszen óra akkor sincs attól nem lesz létező a nem létező óra hogy beül valaki felügyelni.
2016. febr. 2. 20:02
 5/9 anonim ***** válasza:

"Sztem az iskola erre azt a kamut nyomná hogy nem hagyja felügyelet nélkül hiszen nincs óra így ott se kéne lenniük.

Persze a naplóban meg ott virít az igazolatlan óra a nem létező óra kapcsán"


- Nem értem ezt a megjegyzést, hiszen rengetegen tanúként bizonyítják, hogy kötelező a jelenlét, ráadásul az igazolatlan óra is ennek kézzel fogható bizonyítéka, amelyhez egy szülőnek joga van hozzáférni.

Egyébként hová írják a hiányzást? A nemlétező órához?


"Egyébként ha ott ülne egy tanár a teremben akkor más lenne a szitu? Hiszen óra akkor sincs attól nem lesz létező a nem létező óra hogy beül valaki felügyelni."


- Természetesen más lenne, hiszen legalább hivatkozhatna arra az iskola, hogy reggel 8 óra és a tanítási órák közt "tanszobát" biztosít, vagy valami hasonló. Ez esetben még jogos is volna az igazolatlan hiányzás, amennyiben ilyen foglalkozáson való jelenlétet előírja az iskola. De pedagógus nélkül nincs foglalkozás, foglalkozás nélkül meg nincs hiányzás.

2016. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Egyébként hová írják a hiányzást? A nemlétező órához? " Azt én nem tudom csak azt hogy aki nem megy az órára annak 1 óra iglan hacsak nem hoz igazolást. Van aki nem jön és nem hajlandó igazolást se hozni annak be is került most a félévibe hogy 10 óra iglan pl.


lehet én is így fogok tenni és szarok az egészre. Majd bekerül a bizibe hogy X óra iglan-oszt' akkó mi van?

2016. febr. 2. 20:22
 7/9 A kérdező kommentje:

"De pedagógus nélkül nincs foglalkozás"


És ha benéz valaki 1-2, vagy akár 5 percre a 45 perc alatt az micsoda?

2016. febr. 2. 20:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Tedd azt, csak akkor nem értem, mi értelme volt kiírnod a kérdésed...
2016. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mi értelme volt? hogy megtudjam amit sejtettem: az iskola gyakorlata jogsértő nonszensz. És mégis csinálja noha tudja tudnia kell hogy nem csinálhatná. Hát innentől fogva én is szarok rájuk nem megyek aztán bekaphatják. nem nekem lesz dolgom az iglan órák adminisztrálásával.


De lehet elküldöm a sztorit egy bulvárlapnak mostanában harapnak minden sulis balhéról szóló akár semmi kis hírre is (pl. abból volt cikk hogy maguk veszik a krétát a tanárok...)

2016. febr. 3. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!