Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit választanátok? ("Büfész...

Ti mit választanátok? ("Büfészak, vagy egy "jobb" OKJ? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok. Nemsokára lejár a felvételi jelentkezési határidő, és még mindig nem tudom mit csináljak. Szeretnék diplomát szerezni, de tudom hogy a mérnök, orvos, gazdasági nem menne.

Minek lenne több értelme? Ha szereznék egy ún. büfészakon diplomát, vagy mondjuk egy OKJ pénzügyi-számviteli ügyintéző és mellé egy mérlegképes könyvelő?


Ti mit mondanátok?

Köszönöm előre is!


Üdv.


2016. febr. 11. 09:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne,ha mondjuk a pénzügy-számvitelt fősulin csinálnád? Minden álmod valóra válna...
2016. febr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Oda nem vennének fel, nagyon magas a ponthatár. :)
2016. febr. 11. 09:19
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

egyet értek az 1#-vel.. van pénzügy és számvitel egyetemen is. gondolom diplomával többet kapnál, mint okj-vel, még ha elvileg ugyanazt is tanultad.

s bár én mérnöknek tanulok,de azért nem csak ez létezik,vannak még szakok, amikkel el lehet helyezkedni. ha van lehetőséged még 4-5 évig iskolapadban maradni(támogatnak a szülők) akkor szerintem használd ki a lehetőséget. tanulj valamit ami érdekel és el is lehet vele helyezkedni.nem tudok neked ötleteket mondani, mert nem vagyok jártas a témában.. olvasgass utána.

csak mert szerintem okj-t később is tudsz csinálni, akár munka mellett is.anyukám is munka+háztartás mellett csinált több okj-t. egy egyetemet nem igen lehetett volna ennyi minden mellett megcsinálni, főleg ha nincs is levelezőn

2016. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

3# vagyok

megnéztem, tényleg magas a ponthatár. te tudod, hogy megéri -e minden energiáddal erre készülni. szerintem meg, mert utána 40 évig abban dolgozhatsz, hogyha elvégzed.

2016. febr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. :)
2016. febr. 11. 09:26
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp menj egyetemre, még ha "büfészak" is, de felsőfokú végzettség. Sok munkához ennyi az előírás, legyen egy bármilyen diploma és kész.


Persze azért érdemes olyan egyetemi szakot választani, amiből később profitálhatsz is, és nem szabad, hogy a magas ponthatár elijesszen. Tanulni kell és kész.

2016. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Mert aztán mérnökin, orvosin, gazdaságin kívül minden büfészak? Egyáltalán miért használja ezt az undorító kifejezést egy intelligens ember?

Azt kell eldönteni, mit dolgoznál, és ehhez kell megtalálni a szükséges végzettséget.

2016. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is emiatt húz a szívem jobban az egyetem felé, hiszen mégis csak felsőfokú végzettség. Ugyanakkor a munkahelyemen ahol most dolgozom lehet jobban tudnám kamatoztatni a pénzügyit (még ha csak OKJ is), bár ki tudja meddig leszek itt. :)
2016. febr. 11. 09:45
 9/19 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló: Nem, én magam sem tartom büfészaknak a többi szakot, azért is tettem idézőjelbe.

Csak mivel sajnos a legtöbb ember itt így foglalja össze a mérnökin kívüli szakokat, gondoltam hamarabb megértik amit kérdezni akarok. :)

2016. febr. 11. 09:47
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Miert nrm jelentkezel penzugy-szamvitel felsooktatasi szakkepzesre? Azt az egyetemen tanitjak, masfel ev tanulas es fel ev szakmai gyakorlat majd kapsz rola egy okj szintu papirt. Ha tetszett es ment akkor tudsz alapszakra jelentkezni es megvan mar a kreditek fele szoval nem is nagyon csusznal, kb mintha alapszakon kezdet volna es egyetemtol fuggoen ki lehet valtani utana az alapszakos diplomaval a merlegkepes konyveloi papirt csak vmi dijat kell befizetni, de nem kell belole vizsgat se tenni. Ha meg nem tetszett a felsooktatasi szakkepzes akkor 2 ev utan befejezed es kulon tudsz csinalni egy merlegkepes tanfolyamot. De legalabb megtalpasztakod milyen is az egyetemen
2016. febr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!