Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elveszett diákigazolvány...

Elveszett diákigazolvány leadása tanulói jogviszony megszűnése esetén?

Figyelt kérdés

lényeg: esti suliba jártam,először úgy volt 3ra kell járnunk vagyis reggel 6tól kettőig tudtam munkát vállalni és bejárni de közben minden tanár mondtam hogy hát délre kéne jönni meg 1re mert ő csak akkor tud órát adni..

így már nemtudtam bejárni az órákra, és időközben olyan munkám lett ahol 12órázni is kell néha ezért nem volt időm bejárni, most megszűnt a jogviszonyom.


Még decemberben kiraboltak, akkor jelentettem is az iskolának hogy elveszett a diákom.


Most a jogviszonyom megszűnésével követelik vissza a diákigazolványt, mert állítólag vesz valaki bérletet a helyi tömegközlekedésre vele..

Nálam már nincs a diákom mert kirabolták, de tőlem követelik vissza a diákot, és mondták hogy ne kamuzzak mert csak nem akarom visszaadni és így csalok vele hogy vehessem továbbra is a diákbérletet, és írták hivatalos levélben hogy büntetést fognak kiszabni..most könyörgöm mit csináljak nincs nálam az igazolvány hogy adjam vissza?


2016. febr. 12. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem adod vissza, és kész. Az iskola nem tud büntetést kiszabni, mivel nem hatóság.


Egyébként kár ezen rugózni, mert jogviszony megszűnése esetén is jogosult maradsz a diákigazolványra, közoktatásban október 31-ig, felsőoktatásban a félév végéig (jelen esetben március 31-ig). Vagyis nyugodtan lehetne használni kedvezményes bérlet vásárlásra. Ha be is vonják, akkor is kötelesek helyette papírt kiadni, ami a fenti dátumokig érvényes.


Remélhetőleg nem arról van szó, hogy azt kamuzod, ellopták az igazolványod, csak azért, mert azt gondoltad, hogy így nem tudják visszavenni, és használhatod. Ugyanis kamuzás nélkül is használhatnád.

2016. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
erről nemtudtam hogy használhatnám..érvényes matrica az van rajta okt.31ig, de a levélben amit kaptam a megszűnésről felszólítottak hogy 1héten belül le kell adnom..
2016. febr. 12. 09:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert újabban bevonják az igazolványokat a jogviszony megszűnésekor (ne kérdezd, miért), viszont attól még jogosult maradsz rá. Ezért adnak helyette igazolást, amivel a kedvezményeket igénybe veheted, ilyen formátumút:

[link]

(Neked a 4/b-t kellene bejelölniük.)

2016. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen indokkal viszont csak akkor adnak, ha le is adod a régit. Ha nem adod le, mert nem volt, vagy elveszett/ellopták, akkor a 4/c-t kell jelölniük, ugyanis a jogszabály szerint ekkor is jár ilyen papír.
2016. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hol raboltak ki?
2016. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!