Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Élelmiszermérnökin meddig van...

Élelmiszermérnökin meddig van matek és kémia?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezek a vizsgák? Kémiát használni kell majd (pl:. Kémiai számításokat kell végezni?, vagy ez attól függ hogy az ipar melyik területén helyezkedünk el? Hol lehet vele elhelyezkedni?

Köszi!



2016. febr. 13. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

[link]

Ez a Debreceni Egyetem tanterve, amúgy csak két félév matek szerepel rajta, azért tanulmányozd át! Személy szerint nem erre jelentkeztem, hanem mezőgazdasági mérnökire, és nem Debrecen van első helyen, de nagyjából ismerem a szakot, vagyis van ott ismerősöm, és olvastam kérdéseket is a kategóriában, mert ez is opció volt, hogy erre jelentkezzek, és amúgy nagyon jó szak szerintem, csak nekem kicsit nehezen menne szerintem, ezért a mezőgazdaságit jelöltem, de ezzel mindenképpen jól jársz, bármilyen élelmiszer ipari területen kapsz állást, nagy a kínálat, mesterképzéssel még nagyobb.

2016. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a Corvinusra járok (vagyis most már SZIE), és itt két félév matek van, és egy félév szervetlen és egy félév szerves kémia. A szerves kémia (főleg Kosáry tanárnő) kemény dió, sok kört kell menni a kettesért is :) De megcsinálható minden. Később van biokémia, fizikai kémia, stb., de nem emlékszem olyan számításos tárgyra, ami durva lett volna, ettől nem kell félned. 4-es voltam matekból, semmi fakt, vagy ilyesmi, de simán ment.
2016. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nagyon sokat segítettetek!:)

Ment a zöldpacsi!

2016. febr. 13. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Debrecenben két féléves a matek,első félévben szervetlen kémia van,másodikban pedig szerves/biokémia és analitikai kémia van. Kémia számításokat természetesen végezni kell:D Bárhol el lehet vele helyezkedni,ami élelmiszeripar.
2016. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!