Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kezdjek az iskolával?

Mit kezdjek az iskolával?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy engem az iskola egyáltalán nem érdekel. Sosem tanultam általánosban ezzel meg is voltam először négyesnél rosszabb jegy bizonyítványban 8.-ban volt. De mostmár 10.-es vagyok és ez a hozzáállásom levét iszom jelenleg. A féléviben 6 kettesem volt és kémiából is már 1,5-re adta meg a tanár a kettest. Szóval az lenne a kérdésem lényege, hogy hogyan éljem túl az egészet, mert ami érdekel az a sport meg a bulizás és előre félek, hogy mi lesz velem az érettségin? Most, ha azt mondjátok üljek le a seggemre és tanuljak azzal nem megyek sokra hallom eleget otthon meg gyakorlatilag mindenhol. De én megpróbáltam tanulni, 3 napig minden nap egy 30-45 percet tanultam egy történelem dolgozatra ami egyes lett. Ezek után nem nagyon láttam értelmét a tanulásnak csak idővesztegetésnek látom ugyanis ugyanott vagyok, mintha nem is tanultam volna.

Esetleg aki hasonló helyzetben volt, hogy ment át az érettségin? Ment főiskolára/egyetemre, hogyan szereztetek munkát és milyet?



2016. febr. 13. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kötelező érettségizni, úgysem mész vele semmire, főleg ha nem érdekel. Kitanulsz egy jó szakmát, aztán el van intézve.
2016. febr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gimnáziumba járok és már nem akarok átmenni máshova. Nem szakember szeretnék lenni, igazából még nem tudom, hogy mivel szeretnék foglalkozni de tudom, hogy nem szakmunkás akarok lenni.
2016. febr. 13. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor itt az ideje kinézni valami jó okj-s szakmát, el kéne gondolkodni, mit akarsz majd dolgozni.
2016. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!