Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakmunkásba járok, de nem...

Szakmunkásba járok, de nem akarom, hogy lenézzenek. (? )

Figyelt kérdés
Ha a szakmunkást elvégzem (gázszerelőnek tanulok) és leteszem az érettségit, akkor is lenéznek, mint szakmunkást? Ha pl. megtanulok hegeszteni villany, láng akkor is lenéznének? Meg olyat is olvastam,hogy a szakmunkások életük végéig nehéz fizikai munkát végeznek, ezt sem akarom... Hülye nem vagyok, csak lusta voltam tanulni és (szakközépiskolából jöttem át szakmunkásba) költözéskor ezért jöttem át inkább egy szakmunkás iskolába. Veszítettem egy évet, mert 10-be jártam,de költöztünk másik városba és iskolaváltáskor szakmunkásba csak 9.-be vettek fel. Ha átmegyek és év elején megint egy szakközépiskolában kezdenék 9.-ben, akkor nagyon lenéznének?

2016. febr. 14. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Alapíthatsz céget is 1-2 alkalmazottal, aztán nem lenéznek hanem irigyelnek. Például egy jó lakatos kovácsolt vaskapukat is gyárthat. Viccesen hangozhat de Mészáros Lőrinc szakmája is gázszerelő:

[link]

Műszaki diplomával azt mondom hogy akár előnyös is lehet ha az agyadat nem tömted tele a magyar oktatási rendszer hülyeségeivel.

2016. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2016. febr. 14. 21:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Te merre jársz ...királyfi? (kérdező) Lenézni?? kicsodát?


Már most szakmunkáshiány van(!!)így a "szakmás" emberek főleg ha az önnáló,profi és sokoldalú megbízható,egyre csak fel és fel értékelődnek.

Kb 10 év múlva még kevesebb lesz,és egy jó szakiért kapkodni fognak,és nagyon jó lóvét fog keresni,mert egyszerűen kevés az aki a koszos munkát végzi. Kitörölheti a se@@ét hamarosan a sok iroda kukac, a papírjával,meg diplomájával,ha a helyére másik 20 jelentkezik. Valakinek fizikailag dolgoznia is kell!

Egy jó vendég melós hegesztő már most 3000 ájrót kap alap hangon,ugyanezen melón a Holland,Német,Belga 6000 Alatt nem is nyúl az awi pisztolyhoz.

Szóval hamarosan nem le,.. hanem felnézni fognak rád.

2016. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De éppen ez a bajom,hogy életem végéig végezhetem a piszkos, retkes munkát a sok irodai gyér meg tiszta egész életében semmit nem kell csinálniuk és úgyis keresnek/keresni fognak. Meg ami az osztályba van az röhej, nemlehet ott tanulni annyira idióták és ordíbálósak az emberek
2016. febr. 15. 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden műfaj nehéz, főleg ha jól akarod művelni. Válogass ízlésed szerint mester úr!
2016. febr. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En pl. azert nezlek le, mert szerinted az irodai munkasok nem csinalnak semmit. Amig ez a "mindenki hulye, csak hogy ne lehessek en meg hulyebb" gondolkodasod megmarad, addig tanulatlan bunkonak fognak tartani.
2016. febr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most úgy őszintén, szerinted egy irodai munkásnak kell olyan nehezen dolgozni, mint egy víz-gáz központifűtésesnek? vagy egy hegesztőnek? NEM.
2016. febr. 22. 22:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Más a nehéz benne. Kipróbálás után visszatérünk rá.
2016. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Irodába elég nehéz elhelyezkedni. Sokan évekig keresnek állást én meg festő szakmunkásként 1 hét alatt találtam másik munkát de volt amikor még aznap lett új állásom. Volt aki felhívott telefonon hogy megyek e dolgozni hozzá.

Alig van szakmunkás tanuló. Egy kisvárosba kb szakmánként átlag 10 új tanuló van évente, egy részük el se végzi és a végzettekből is alig van aki a szakmájában akar dolgozni.

Valamire való szakmunkások egy része marad, másik része viszont megy külföldre dolgozni.

Gyanítom hogy a szakmunkás bérek növekedni fognak az elkövetkezendő években, eddig az EU óta nem nagyon változott.

2016. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Igaz az,hogy a szakmunkások életük végéig fizikai munkáznak? Az irodai munkásoknak meg tök jó életük van, mert hogy nekik csak ülni kell.
2016. márc. 15. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!