Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazam van, hogy a közlekedésm...

Igazam van, hogy a közlekedésmérnöki szak könnyebb mint a gépészmérnöki?

Figyelt kérdés
általánosságban ill. csak a SZE-re vonatkoztatva is ...

2016. febr. 15. 00:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem, nagyjából egy szinten vannak.
2016. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi. És ezt mire alapozod? :-)

Szerintem a közlek nem lehet a gépésszel egy szinten... :-)

2016. febr. 25. 10:57
 3/15 A kérdező kommentje:
Pontosabban gépész nehezebb szerintem
2016. febr. 25. 10:58
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Mindkét szakra járt volt osztálytársam, és soha nem hallottam egyiktől sem, hogy az övé annyival nehezebb lenne, mint a másik...
2016. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Értem, mondjuk kinek mi a nehéz, de én eddig úgy hallottam a gépész nehezebb főleg mert szivatósabb tárgyak vannak, bár olyan sokaktól még nem hallottam véleményt, hogy ezt biztosan el is higgyem... :-)


Valaki még véleményt?

2016. márc. 2. 00:58
 6/15 A kérdező kommentje:
Meg igazából az a baj az ilyen esetekkel, hogy esetleg ha valamelyik könnyebb is de oda esetleg olyan jelentkezett aki nem akart nehéz szakra menni és neki az is nehéz, míg a másiknak a jóval nehezebb szak szimplán nehéz, magyarul mindegyiknek nehéznek tartja, de mégis az egyik könnyebb a másiknál... most csak mondtam példát... úgy lehetne jól összehasonlítani, ha valaki mindkét szakon tanult valamennyit vagy beülne a másik szak orájára próbaként :-) mondjuk vannak akiknek van jó rálátásuk más szakokra anélkül is. :-)
2016. márc. 2. 01:07
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam a SZE közlekedésmérnöki szakára, sok gépészt is ismertem. Azért mondják, hogy a közlek könnyebb, mert ott kevesebb a szivatós tárgy.

De pl. matek 1,2,3; mechanika 1,3; mérnöki fizika,elektro, info 1,2 meg egy csomó töltelék tárgy ugyanaz, ugyanarra az órákra járnak gépészek, közlekesek is.

A hő és áramlástan közleken a gépész hő és áramlástan 1,2-vel egyezik meg.

Viszont közleken nincs hő és áramlástan 3,4. Nincs mechanika 2,4,5. Nincs méréstan és egyéb nehéz tárgyak.

Szóval összességében a közlek könnyebb mert amíg ott egy félévben van 2-3 nehéz tárgy, addig a gépészeknek van 4-6.

2016. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

BME-n a szakirányválasztás előtt a tárgyak 90%-ban megegyeznek a két szakon (ha jól tudom), és utána is sok az átfedés. A tárgyak nehézségében nem hiszem, hogy lenne érdemi különbség. Ellenben a közlek karon hírhedten embertelenebbek a tanárok, mint a gépészkaron. Úgyhogy én GÉPÉSZKÉNT a közleket mondanám nehezebbnek.

Hogy más egyetemen mi a helyzet, azt nem tudom.

2016. jún. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! közlekre megyek minden bizonnyal, de nem azért mert könnyebb (bár a kérdésemből lehet ez jön le) hanem inkább mert az jobban érdekel.

Véleményeket ugyanúgy várok :D

2016. júl. 25. 23:17
 10/15 anonim ***** válasza:
Én mai fejjel már nem mennék közlekre. (Egyébként akként végeztem ott) Sokkal több lehetőséged lenne gépészként, közlekedésmérnökként javában az állami helyekre van esélyed ami nem fizet túl jól.
2016. júl. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!