Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem engedi, sürgős!?

Miért nem engedi, sürgős!?

Figyelt kérdés

Nem tudtam a múlt héten hitelesíteni,állítólag még a héten lehet, de akkor miért nem tudok belépni?!

Ez valami rossz vicc?!


Miért írja ki, hogy hiba? Ugye lehet utána még hitelesíteni? :((



2016. febr. 16. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
A héten úgy tudsz hitelesíteni, hogy a legkésőbb tegnap lementett/kinyomtatott hitelesítő adatlapot elküldöd.
2016. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De mi van az ügyfélkapuval?
2016. febr. 16. 09:29
 3/7 anonim ***** válasza:

#1 Téves információ. A hitelesítő adatlap generálását is el lehet végezni február 23-ig, illetve az Ügyfélkapus hitelesítést is meg lehet csinálni, pont úgy, ahogy 15-e előtt is. Annyi a különbség, hogy most már adatot módosítani nem lehet, ami a tegnapi állapot volt, az a végleges. 24-től viszont már hitelesítő adatlapot sem lehet generálni, illetve semmilyen más módon nem lehet hitelesíteni, szóval ezzel érdemes vigyázni! Mindez itt szépen le is van írva:


[link]


Kérdezőnek: Miért írja ki, hogy hiba? Már bocsánat, hogy visszakérdezek, de az olvasás megy? :D Ott van a piros keretben a hiba leírása, nem csak a "HIBA" szóig kellene eljutni, de az egyszerűség kedvvért bemásolom a lényeget:


"A rendszer adatbázis-karbantartás miatt átmenetileg, előreláthatólag egy napig nem elérhető.

Ezt követően, amennyiben még nem hitelesítette jelentkezését, akkor 2016. február 23. határidővel hozzáférhet a hitelesítést szolgáló funkciókhoz, azaz hitelesíthet Ügyfélkapun keresztül, illetve nyomtathatja és eddig a határidőig postára adhatja a hitelesítő adatlapot. A sikeres hitelesítést megelőzően adatot már nem módosíthat!"


Vagyis ma karbantartás van, holnaptól megint lehet püfölni a rendszert, és megcsinálni a hitelesítést.

2016. febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második válaszolónak a megnyugtató sorait!

Igen, még tudok olvasni csak borzasztóan izgulok és attól tartottam, hogy valami balszerencse folytán erre már nem lesz alkalmam, úgy megrémített ez a karbantartási dolog.

:)

2016. febr. 16. 09:38
 5/7 anonim ***** válasza:

3-nak:

A hitelesítő adatlap generálását is el lehet végezni február 23-ig, illetve az Ügyfélkapus hitelesítést is meg lehet csinálni, pont úgy, ahogy 15-e előtt is. Annyi a különbség, hogy most már adatot módosítani nem lehet, ami a tegnapi állapot volt, az a végleges.


Ezt most én sem értem egyébként.Nem lehet adatot módosítani?15-e után lehetőség van még 8 napon keresztül emelt ill. középszintű érettségire jelentkezni.A hitelesítőn ezt is fel kell tüntetni.

2016. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Nem tudom, miről beszélsz.

1. A hitelesítőre ráírni semmit nem szabad, csak az aláírás szerepelhet rajta pluszban. A hitelesítő lap nem módosításra van, ezért nem módosító adatlap (arról nem is beszélve, hogy ügyfélkapus hitelesítésnél fizikailag sincs lehetőséged semmit írni). Módosítani csak az e-felvételi felületén lehetett tegnap éjfélig, mától már nem lehet.

2. Az érettségi jelentkezéseket nem a felvételi eljárás keretében kell megejteni. A kettőnek semmi köze egymáshoz, az érettségi jelentkezéseket még csak nem is az OH-hoz kell beadni. Egyébként mindkettőnek február 15. a határideje, de az érettségik esetében méltányossági alapon lehet pár nap halasztást kérni a vizsgaszervező helytől.

2016. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a személyes adatokra értendő, hogy peldául a telefonszámodon, meg az értesítési címen nem módosithatunk, ahogyan a többi adaton sem.
2016. febr. 16. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!