Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudom melyik iskolát,...

Nem tudom melyik iskolát, hogyan változtassam meg. Van egy olyan iskola amibe szeretnék járni, de senki nem jön oda és van egy másik is és oda 16-an jelentkeztek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az 1.-nek a Hermannt írtam

2.-nak nem tudom,hogy a Kossuth vagy a Diósgyőri gimi legyen. nah most a Kossuth-ot szeretném,de félek,hogy nem találom meg a helyem, a sok ismeretlen közt,és ott szakmát is tanulnék. Szerintetek mit tegyek? :(



2016. febr. 16. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne az alapján dönts, hogy hová mennek az osztálytársaid, hidd el, egyáltalán nem biztos, hogy jó közösség lesz!

Ismerősöket, barátokat a másik suliban is tudsz (és fogsz is) szerezni, emiatt ne legyenek kétségeid.

Azt válaszd, ami neked szimpatikus:)

2016. febr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza van! Oda menj ahova te szeretnél, és ami érdekel, ne hozz rossz döntést emiatt!
2016. febr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igaz, de attól félek,hogy mi van ha nem lesznek barátaim :( A Gimit, először is szerettem volna, csak bunkó volt néhány tanár ott velünk, de viszont a Kossuthba szakmát is tanulhatnék, de a Gimit jobban szeretném :O
2016. febr. 16. 23:09
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Jobban nem is szúrhatnál ki magaddal, minthogy az alapján választasz, hova mennek a többiek.

Egy új osztálynak is megvannak az előnyei: tiszta lappal kezdesz mindent. Nekem 2 "barátom" volt az általánosból, de egyikkel sem beszéltem a 6 gimnáziumi év alatt kb. egy szót sem (pedig nem voltunk rosszban, egyszerűen mindketten jobban kijöttünk másokkal) Ha olyan jó barátaid vannak az általánosban, akkor megtaláljátok a módját, hogy ne szakadjon meg a kapcsolat. Az iskolán kívül is van élet:) Másrészt az elhaló barátságok elhalnának a gimi után is.

2016. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz, de attól félek,hogy mi van ha nem lesznek barátaim"


- Az sem biztos, hogy a barátaid maradnak azok, akik most azok.

De ha mégis, nem sokat érnek a barátok, ha közben az osztály többi része elviselhetetlen, nem ad perspektíván a középiskola, miután elvégezted.

2016. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hermanban bunkók voltak veled? Melyik tanár?

8 évig jártam oda, és a legtöbb tanár jófej, bár most a tüntetések miatt lehet, hogy egy kicsit feszültebbek

2016. febr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem a Hermannba voltak bunkók a tanárok hanem a Diósgyőribe. Viszont ügyvédnek készülök és ezért gondoltam, hogy másodiknak a Kossuthot vagy a Diósgyőrit írjam
2016. febr. 18. 10:30
 8/17 A kérdező kommentje:
mert a Kossuthba, a pedagógiát írtam be
2016. febr. 18. 10:31
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát hallgassál a szívedre, ahova húz a szíved, oda menjél; szerintem tutira lesznek az új helyen is barátaid, mert hát a senki nem megy oda, hát na:D Hát szerintem menjél oda, ahova szeretnél járni, és akkor a régiekkel meg időnként elmehetnétek mondjuk pizzázni. Abba az iskolába menj, ami szerinted neked a legjobb lesz. Ja és szerintem itt most praktikus iskolát választani,és nem társaságot, mert pl ha elmész egy iskolába, ami társaság szempontjából ugyan jó, viszont egy borzadály maga a hely -na,én olyanba jártam középiskolába, embertelen-sokat követeltek, és még fűtés se volt, ráadásul kb 5-6-7 nappal mindig többet jártunk be, mint másik iskolákban. Osztálytársaim mondták, hogy miket hallottak, hogy másik helyeken már 3 napja szünet van, mikor mi még bent voltunk, és általában szept. 3-án volt az évnyitó, nálunk meg aug. 31- én volt kb mindig. Ja meg hát érettségiidőszakban is egy nap szünetet kaptunk, utána többi napon meg délután kezdődött a tanítás, és fél hét körül végeztünk. Ja meg van ott ötödév is, 19 évesen osztálytársamat orvoshoz időpontra nem akarta kiengedni a portás. És nem sportiskola volt ugyan, de kettesért is meg kellett szakadni tesiből. Ja meg hát másik iskolában a tanév is 1-2 nappal nemcsak, hogy később kezdődött, de hamarabb is ért véget. Viszont voltak benne jó dolgok is, de többnyire idegesítő volt az a hely, viszont nagyon aranyosak az emberek, mindenki, a tanárok 98%-a is jó amúgy, csak borzasztó sokat kell teljesíteni, szóval hogyha megtanulod az anyagot 5-ösre, általában csak 2-esre, 3-asra elég. Szóval szerintem tényleg érdemes itt iskolát választani.
2016. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy a Hermannba nagyon nehéz bekerülni szóval olyan 3% az esélye,hogy oda bekerülök. Eredetileg is az volt a tervem, hogy a Diósgyőribe megyek, de ott nem olyan kedvesek a tanárok, a Kossuthba ma voltam szóbelin nagyon kedvesek voltak, de a szívem nem oda húz, ha ügyvéd akarok lenni,akk sztem. a Diósgyőri a praktikusabb
2016. febr. 18. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!