Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztálypénz sikkasztására...

Osztálypénz sikkasztására való gyanút, bejelentést az iskola igazgatóságon kívül még milyen szervezetnek lehet kivizsgálás céljából felkeresni? Kik foglalkoznak még a "csaló" szülői munkaközösségi tag számonkérésével?

Figyelt kérdés
8.-ik osztályos gyermekem osztályában az osztálypénzről hiányoznak számlák,bizonylatok.A dolog akkor lett gyanús,mikor az 1000,-ft-os havi osztálypénz mellett mindig kellett még plusz költséggel számolni(kirándulás,mikulás,farsang,mozi,stb)kérésem ellenére sem láthattam a bizonylatokat,mert a szülők bizalommal vannak a pénzt beszedő anyukával.

2016. febr. 17. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát azért ez már bűncselekmény, nem? Bár nem tudom, mennyire foglalkoznak ilyesmivel a rendőrségen... Amit még tehetsz, hogy az iskola "felettesét" keresed meg a problémával (tehát pl. önkormányzatot vagy azt aki, üzemelteti).
2016. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom - javítson ki, aki jobban tudja -, hogy hivatalosan nem szedhető osztálypénz. Az iskola nem írhatja elő, adminisztratív szempontból nincs is semmi köze az iskolához, mint szervezethez. A szülők saját elhatározásukból fizetik az osztálypénzt, egy olyan valakinek, aki nem iskolai dolgozó, nyilván egy másik szülőnek. Így sem az iskola, sem a fenntartó nem vállalhat felelősséget érte, de nem is vonhat senkit sem kérdőre - szerintem.
2016. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, ennek az iskolához semmi köze, ezt a pénzt a szülők kezelik.
2016. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, jól tudjátok! osztálypénz nem szedhető,csak szülők közösen,de azt is úgy ha mindenki aláírta..Nálunk ilyen sem volt.A tanárnőhöz nem fordulhatok, mivel hivatalosan nem tudhat róla.Viszont a többi szülő a gyerek kiközösítésével fenyeget.Fizetném az osztálypénzt,ha tudnám hova megy,de semmi sincs róla,és ballagásra nyilván szeretném tudni mire adom a pénzt.Több mint 200.000,- ft van most állítólag az osztálypénztárban,mégsem tudnak elszámolni vele,mert azt mondják számla nélkül mindenhez olcsóbban jutnak hozzá...(torta,ételek,ajándékok a tanároknak,fagyik,stb...)szerintem ez nem indok.
2016. febr. 17. 12:36
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Szülőin hozd fel a témát, hogy szeretnéd, ha a pénz kezelőjének számlákat is kellene gyűjtenie, hogy igény esetén el tudjon számolni a pénzzel. Jó, ha van pár szülő, aki melléd áll az ügyben, de ha az illetőnek nincs takargatnivalója, akkor igazából nem látom akadályát, miért ne tenné meg. Nem vádaskodni kell, meg támadni, hanem higgadtan felvezetni, hogy elég sok a kiadás az osztályban, és a könnyebb áttekinthetőség végett hasznos lenne gyűjteni a nyugtákat.


Én is kezelek osztálypénzt a fiaim osztályában, mondjuk én az első perctől fogva minden blokkot elrakok, és online elérhető excel-táblában vezetem a bevételeket és kiadásokat. A linket tudják a szülők és bármikor ellenőrizhetik.


Valami hasonlóra kellene javaslatot tenned, de figyelve a hangnemre.


Egyébként ha reménytelennek tűnik, akkor hagynám, hisz ez az utolsó évetek úgyis.

2016. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok


Mondjuk ha olyan helyről veszünk valamit, amihez nem tudnak számlát adni - pl. valaki süt otthon tortát és kifizetjük a hozzávalókat, akkor is beírom a táblázatba, hogy ennyi meg ennyi ment el tortára. Eddig nem volt gond ezzel.

2016. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Osztálypénz szedése hivatalosan valóban szabályellenes.
2016. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Megtörtént a szülőin a kérésem,de nagyon durván elutasítottak,mondván hogy ők megbíznak"Gizikeben"...Akik hajlottak volna mellém állni,nem mertek,látva a többség véleményét.én nyugodt voltam,igazából a szülők voltak indulatosak,amit Nem értek.igaz a szülők fele van csak mindig jelen,de úgy tűnik ők nem engednek az igazukbol.nos,ez a 200,000,-ft a ballagasra,állítólag éppenhogy elég...köszönöm a válaszokat ☺
2016. febr. 17. 18:46
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Akkor fenyegetőzni kell, hogy márpedig adóhatóság és stb lesz, ha számlát nem mutat.
2016. febr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Új fejlemény...a ballagásra összesen 264,000,-Ft ot "szán" a szülői munkaközösség képviselője.Ami tartalmaz nyakkendőt/nyakpántot,meghívókat,fényképet a tanároknak,lufit,virágot a diákoknak,ajándék a tanároknak, és a hidegtál.Plusz ami ezen felül a diákokat terheli, süteményeket bevinni,és az üdítőkről gondoskodni.Gondolom a 264,000,- ft-ból már nem telik...A családnak és rokonoknak szánt meghívók,szintén a diákot terhelik,amiket nem az osztálypénzből állnak.Számlákat,bizonylatokat kértem,ennek hiányában feljelentést teszek sikkasztás miatt.
2016. márc. 9. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!