Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Veres Pálné Gimnázium (humán...

Veres Pálné Gimnázium (humán - és nyek (angol-német) szak) Arany János Gimnázium (humán - és nyek (angol-német) szak) Városmajori Gimnázium (humán szak) Szóbeli?

Figyelt kérdés
Középiskolai szóbeli felvételire megyek ezekbe a gimnáziumokba. Ha valaki most ezekbe a gimnáziumokba jár, kérem, mondja meg, hogy hogy fog zajlani a szóbeli, miket kérdeznek, nehéz-e! Köszönöm!

2016. febr. 17. 16:53
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Az Aranyban ha jól emlékszem nekem nyelvből, irodalomból(?) és töriből kellett szóbeliznem a humán szakra. Tételeket húztunk amik fent voltak a gimi honlapján. Angolból beszélgetni kellett egy adott témakörben, illetve bele-bele kérdeztek egy-két dologba, pl. verseny eredmények, stb.

Töriből Szent Istvánt vagy Római Birodalmat kaptam témának, nem emlékszem pontosan, arról is vázlatosan kellett beszélnem, irodalomból pedig egy verset kellett elemeznem.


Egyáltalán nem éreztem nehéznek, nyilván kellett hozzá tudás, de ha általános iskolában figyeltél alapvetően akkor nem érhet meglepetés. A tételeket érdemes átnézni hogy felkészültebb legyél és ne izgulj.


Érdemes vinni magaddal okleveleket, emléklapokat is, valamint ha pl. szépen rajzolsz, vagy kottát írsz, ezekből is 1-1 ízelítőt, mert ezeket értékelik.


Nyelvi előkészítős szakra angolból kellett csak tételt húzni ha jól emlékszem, bár lehet még választani kellett egy tantárgyat...


Én egyébként végül reál tagozaton kötöttem ki és nem bántam meg. Sok szerencsét! :)

2016. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!