Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, ha valakit ezért...

Normális, ha valakit ezért buktattak? Ennyire szimpátiadolog lenne a vizsga is?

Figyelt kérdés

Van egy csoporttársam egyetemen. Egy előadásról hamarabb elment. Egy másikról én is elmentem hamarabb (ugyanaz az oktató, csak más nap), de én szóltam neki előadás elején, biztos, ami biztos alapon.


Vizsgakor a csoporttársamat megszívatta, nem kicsit. Én pedig simán átmentem, gond nélkül a vizsgán.


Nem értem a logikát, vagy velem van a baj?



2016. febr. 20. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből közel sem tudjuk megállapítani, hogy a tanár valóban "megszívatta"-e a diákot, vagy az egyszerűen csak nem tudta az anyagot. A tudás hiányát ugyanis a diák szereti minden és mindenki másra fogni.
2016. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, bocs. A diák helyett olvass hallgatót.
2016. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Egyetemen sok tanár visszaél vele, hogy a szóbeli vizsgán nem objektíven méri a diákokat, hanem részben pofa alapon. Persze vannak normális tanárok is.


De nálunk is, hányszor volt olyan, hogy a tanár "kedvencei" ötösöket kaptak, míg aki rendesen felkészült nem kapott jobbat 3-asnál, aki meg kedvezményes tanrendet kért a tanártól, mert valami miatt nem tudott az órára bejárni, annak meg esélytelen volt 2-esnél jobbat kapni félév végén.

2016. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A leírásodban egyáltalán semmi nincs, ami azt feltételezné, hogy a korábbi elmenetel miatt nem sikerült a vizsga.

Igaz ugyan, hogy a szóbeli szubjektív, minket is rendesen beskatulyáztak az első szakirányos év után, és onnantól kezdve nagyjából előre megítélhetőek voltak a jegyek DE! ehhez úgy egy év kellett, az ilyesmi (még ha erről is van itt szó) nem egy alkalmon múlik - különben is: sok egyetemi oktatót ismerek, a legidősebb korosztály kivételével senkit sem érdekel, hogy a hallagató mennyit van benn az órán. (Ha zavarja az órát, az már inkább) Inkább a beadandók színvonala és a hallgató stílusa (pl. okoskodó, határidő-lekéső, hiányos cuccokat leadó vagy visszafogott, pontos, precíz) a döntő.

Én is voltam úgy csoportelső, hogy 2 órán voltam benn az egész kurzus alatt: a követelményrendszer ismertetésekor és a beadandó prezentációjakor:))

2016. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!