Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Berzsenyiben a szobelin, ha...

A Berzsenyiben a szobelin, ha a nyelvre megyek, miket kerdeznek, hogy zajlik?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bemész, megmondják, hogy milyen tételt húzz.

Én először magyarral kezdtem, és még volt rajtam kívül 2-3 ember a teremben, egy felelt, a többi még kidolgozta a magyar tételt. Szóval le kellett ülni, megkaptuk a feladatokat, és meg kellett oldani. 5-8.-os tananyagból, főleg a 7.-8.osból (mondatelemzés, mondatrészek stb.) vannak a feladatok (mintafeladatot itt találsz: [link] , ilyenek lesznek).

Majd ment a "sor", hamarosan én következtem. Bemelegítő kérdésekkel indítottunk, például érdeklődési köröm, hobbijaim, könyvek, filmek, zene, sport stb., majd rátértünk a tételre. Elmondtam a megoldásaimat, kb. az összes rossz lett, mert nem gyakoroltam nyelvire, humánra akartam menni. De nem volt gond, a tanár kedvesen rávezetett arra, hogy ez most rossz megoldás, és most melyik a jó, nem szívózott.

Utána rátértünk az angol részére, egy képet kellett húzzak, ami a beszélgetés témáját adta (a témák is fent vannak az előbb küldött linken), én a falu/várost húztam. Kérdezett, hogy szerintem melyik a jobb, elmondtam, hogy a falu túl zárt, de aki a nyugalmat szereti, annak jó a falu, de én a pörgést szeretem, inkább a város, ami nyitottabb, meg ilyesmit mondtam. Még kérdezett pár dolgot a témáról, majd elengedtek. Az utolsó kérdés az volt, hogy van-e nyelvvizsgám, de szerintem ez nem túl sokat nyom a latban, a nyelvi tagozat nagyobbik részének nincs nyelvvizsgája, csak jó angolos.

Lehet, hogy arról is fognak kérdezni, hogy miért választod az adott nyelvet!

Sok sikert :)

2016. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Ment a zold kez :)
2016. febr. 21. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!