Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok írni olyan debreceni...

Tudtok írni olyan debreceni gimiket vagy jobb szakközépiskolákat ahol tavaly májusban még hirdettek meg üres helyeket?

Figyelt kérdés
2016. febr. 27. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A legjobb budapesti gimnáziumok között is fordult már ilyen elő. Magas pontszámokkal és sokan jelentkeztek, kevesebb embert hívtak be szóbelire, magas pontszámokkal, révén "úgyis meglesz a létszám", aztán maradt hely. Ami nem azért probléma, mert nem találnak rá elég jelentkezőt, hanem, mert, ha egy gimnázium januárban azt hirdeti, hogy milyen jó és mekkora a túljelentkezés, mert jó ide járni, kicsit fura ha tavaszra üres helyekre keres jelentkezőt, nem tesz jót az iskola hírnevének...

Viszont emiatt a következő évben inkább leviszik a ponthatárokat, emelik a behívottak számát, nehogy megint ez legyen a vége, mint előzőleg.

Ezen kívül olyan iskola, ahol lehet tanulni és van valamennyi esély egyetemre jutni és üres helyeket hirdet... Nehéz találni, szinte lehetetlen (te pedig Debrecenre szűkítesz, ami tovább nehezít).

Tehát, ami neked megfelel, valószínűleg tavaly még nem volt ilyen helyzetben.

Alapvetően azzal lenne érdemes "házalni" ismerősöknél, iskoláknál, ha véletlenül úgy adódna, hogy akit felvettek, mégsem oda megy, arra a helyre te szívesen mennél. Vagy, hogy ilyen meg olyan eredményeid vannak és emiatt a létszámon túl is fel kellene venniük téged...

2016. febr. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudod az a baj, hogy 4-es 5-ös tanuló vagyok, de a felvételin lefagytam, tök könnyű feladatokat nem tudtam, szóval nagyon gáz lett a felvételi.

Viszont nem azért tanultam 8 évig hogy ne jussak be gimibe...nem vágyok a legerősebb gimikbe de szakközépbe csak ha nagyon muszáj akkor mennék. Debrecenben viszont csak 1 jobb szakközép van, a Bethlen.

Egyébként lány vagyok, ezt kifelejtettem.

2016. febr. 28. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:
A Vegyipari is jobb szakközépnek számít ;)
2016. febr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azert nem egy jobb szakkozep van,elegge el vagy tajolva.

Amugy a legszinvonalasabb iskola a Vegyipari volt. Ha ott most nem marad ki hely,akkor maradnak a gyujtoiskolak.

2016. márc. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
éS melyek a gyűjtősulik??
2016. márc. 1. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!