Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolaváltás még lehet?

Iskolaváltás még lehet?

Figyelt kérdés

Nem úgy látom, higy ez az iskola és ez a szak lenne a megfelelő nekem. Jelenleg közgázon vagyok kilencedikes, de rengeteg az óraszámom, az iskola nagy "csapatban gondolkozó" szemlélete se illik hozzám, ami miatt vannak nézeteltérések, illetve pont a számomra nagyon fontos tantárgyakból rossz tanáraink vannak. Az utóbbi időkben vussza kellett menni a pszichológushoz is, mert egyre többször vagyok rosszul.

Évet ismételni már nem lehet, ha befejeztük az adott évet, így nem mehetek ismét kilencedikbe.


Azt szeretném kérdezni, egy közgázas év után esetleg mehetek még informatikai vagy vendéglátói szakközépiskolába?


2016. márc. 4. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt az adott intézménynél kell megkérdezned, ezt sajnos mi nem tudhatjuk
2016. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hogy* vissza*

Elnézést az elütésekét.

2016. márc. 4. 11:20
 3/5 anonim ***** válasza:

1.) Válassz ki egy iskolát

2.) Hívd fel a választott iskolát.

a.) Azt mondják, nincs hely az iskolában. Ezesetben nem tudsz semmit sem csinálni, keresni kell egy másik sulit, ami esetleg tetszhet :/

b.) Azt mondják, van hely. Ekkor továbbléphetsz a 3. pontra

3.) Kértek, szülőkkel együtt időpontot az igazgatóhoz, akivel megbeszélitek az átvételedet. Valószínűleg mondani fogja, hogy megnézi a jegyeidet, lehet, hogy fog kelleni átvételi/különbözeti vizsga is. De ezt csak az igazgató tudja megmondani

4.) Vizsgázz le, és már járhatsz is a másik iskolába :)

2016. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Odáig eljutottam, hogy beszélni kell az igazgatóval és kérvényt benyújtani (már ha van hely), de teljesen más szakágról jönnék, így nem tudom, mit is kéne csinálnom.
2016. márc. 4. 16:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt ismét csak ők tudják megmondani, hogy mit kell csinálj, hogy átvegyenek :)
2016. márc. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!