Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi angol-nemet tagozatr...

Berzsenyi angol-nemet tagozatra a 72. helyrol 2016-ban mennyi esely van bejutni, ha 167-en jelentkeztek?

Figyelt kérdés
Az elso helyen jelolt suliba sajna keves volt a pont, de ha ezt jelolom elso helynek - mivel ez most a 2. helyen jelolt - nagyobb-e az esely a bejutasra?

2016. márc. 7. 00:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy vannak elottem kb. 5-en, akik a masik osztalyba ugyanide jobb szobelit ertek el, ok tuti kiesok, igy kb. a 67. helyrol a 12-13 fos osztalyba 165 ponttal, 43 pontos szobelivel van esely? Ez a suli lenne a csucs!
2016. márc. 7. 01:21
 2/16 anonim ***** válasza:

Lehet esélyed, sajnos azt, hogy az elmúlt években hányadik helyről jutott be az utolsó, nem tudom megmondani.

A 67. rangsorszám a 12 helyre elég negatívan hangzik.

VISZONT! Mindenképpen azt jelöld elsőnek, ahová menni szeretnél, ha oda nem vesznek fel, ugyanakkora eséllyel indulsz a második helyen megjelölt gimnáziumba.

2016. márc. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az előző kommenttel összhangban: tekintsd úgy azokat az iskolákat, ahová nem hívtak be szóbelire, mintha rajta sem lennének a listádon, ugyanis ezek automatikusan kiesnek. A Te listádon most már a Berzsenyi az első. Sok sikert!
2016. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen azokat úgy tekintettem, cserélni is fogom őket és előre írom a Berzsenyit, hátha mások az Eötvös, Madách nyelvi tagozataira jelentkeznek, vagy házon belül, csak az osztály másik 2/3 részére (angol-olasz, angol-francia) és hátha (csoda lenne) nem az angol-német tagozatot írnák előre, hisz láttam, hogy páran az angol-olaszon előrébb vannak, mint az angol- németen. Nagyon jó lenne!
2016. márc. 7. 14:21
 5/16 anonim ***** válasza:

2 évvel ezelőtt 72., tavaly 48. volt az utolsó bejutott erre a szakra.

Szóval nagyon kétesélyes a bejutás, de idén volt az ország legalacsonyabb központi átlaga, úgyhogy ez vígasztaljon, hogy talán ennek fényében lejjebb mennek a ponthatárok :)

2016. márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajna, ahogy eddig néztem csak kb. 20-21 tuti kieső van! Az a baj, hogy nincs hova elmenni innen, mert a legjobbak a sor elejéről elmennek az Eötvös, Madách, stb. sulikba, de akik utána jönnek, azok max. az osztály másik harmadán vannak előrébb, mint a németen, illetve talán az iskola más tagozatán, de akinek hasonló pontja van, nem fog egy gyengébb sulit választani, ha ide is felveszik, sőt tutira befutó. Akkor mégis hogy lehet, hogy tavalyelőtt a 72. is bejutott? Annyira sok gyereket vettek fel a Fazekas, Eötvös, Madách sulikba?
2016. márc. 8. 13:58
 7/16 A kérdező kommentje:
Annyira kevés az a 12 hely, hogy innen nem tudom hogy jutott be tavalyelőtt a 72.! Főleg elvileg még most a ponthatár is alacsonyabb, így talán lejjebb megy, így most kb. az 51. helyről várom a 12. helyet, úgy látom nem sok eséllyel! Esetleg tudnátok a Berzsenyinél erősebb sulit mondani ami hasonló nyelvi osztályt indít Budapesten az Eötvös, Madách-on kívül, mert azokat az OM kód alapján megnéztem és így tuti, hogy 20 ember kiesik azokba, esetleg a maradék 30 gyerek a Berzsenyitől feljebb hova lehet esélyes, ha mondjuk nem ezt választja? Esetleg írna valaki, aki tutira tudja, hogy máshova szívesebben menne, mint ide és előlem kiesik?
2016. márc. 8. 14:02
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elszomorítani, de attól, hogy egy erősebb gimiben ott vannak az előtted levők, attól nem azt jelenti, hogy nem a Berzsenyit jelölték meg elsőnek:) Felesleges ez a pattogás a témán, úgyis csak április végén derül ki:) Sok sikert!☺
2016. márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen,de még lehet sorrendet módosítani! Ha engem felvennének egy erősebb suliba,nem a gyengébbet vàlasztanàm! Làttam,h szinte max íràsbelijük van és persze kitűnő és max szòbeli,így ők döntenek és több erősebb suliban is bent vannak,szóval nagy részük kiesik. De hogy lehet, h tavalyelőtt a 72. bejutott a 12 fősbe? Hova lett 60 gyerek? Nem értem!
2016. márc. 8. 23:35
 10/16 anonim ***** válasza:

Az iskolák erőssége relatív. Én inkább a közösség, a nyílt napos tapasztalatok, illetve a programok, diákanyag alapján döntöttem, nem az erősség határozta meg a döntésem. A top 20 iskolában általában már nem erősség alapján dönt az ember :)

Úgy lehet, hogy minden évben máshogy alakulnak a jelentkezések, így lehet, hogy rengetegen mentek más iskolákba, s bekerült a 72. is. Ezt nem lehet tudni, hogy idén hányan írnak másik iskolát.

2016. márc. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!