Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosok/jogászok! Szerintetek...

Orvosok/jogászok! Szerintetek van értelme a jogi szakokleveles orvos képzésnek?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ez ugye orvosi diploma után egy 2 éves jogi képzés orvosok/eü dolgozók számára. Szerintetek van értelme egy orvosnak ezt elvégezni, vagy akkor már ennyi erővel elvégezheti a jogász szakot levelezőn, ami 5 éves? Pontosabban: érdemesebb-e akkor már azt? Nyilván ahhoz 3 évvel többet kell tanulni, de komplett jogi diplomát ad, nem "csak" szakoklevelet, ami sokkal kevesebb dologra jogosít.

2016. márc. 7. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Én orvosira járok, és én is el akartam végezni a jogot is, ha végzek az orvosival, de már meggondoltam magam, megtaláltam a számításomat az orvosin is (eleinte csak szülői nyomásra jöttem ide, a jog lett volna a cél..).


Szerintem orvos-jogászokra nincs nagy szükség. Ez nem jelenti azt, hogy ne tudnál elhelyezkedni valamelyik diplomáddal, nagyon is el fogsz tudni, és biztos, hogy mindig elismerést fogsz kapni az emberektől, akik hallják, hogy mindkét diplomát megcsináltad - jogosan :) De vagy orvosként fogsz dolgozni, vagy jogászként, kicsi arra az esély, hogy mindkét diplomádra szükséged lesz (szakosodhatsz mondjuk műhibaperekre, de nem tudom, ez mennyire tart el egy ügyvédet).


Úgyhogy nagyban függ attól, hogy mik az elképzeléseid, mit csinálnál szívesen...ha szeretnéd, és belefér idődbe, energiádba, ártani semmiképpen nem árt, ha két diplomád van.

2016. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem feltétlen erre gondoltam. Nem az a kérdés, hogy egy orvos tanuljon-e jogot vagy sem. (Amúgy nem rólam van szó.) Csak kíváncsi vagyok, hogy ha már jogot tanul (ez az alap szitu), akkor van-e értelme egy 2 éves jogi szakokleveles képzésnek, vagy akkor már jobban megéri a jogász szak levelezőn, ami komplett diplomát ad?
2016. márc. 9. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván jobban megéri az öt éves jogi képzés, de mihez akarsz vele kezdeni?
2018. márc. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jobban megéri kapsz még egy dr-t meg egy diplomát nem oklevelet :D nem teljesen értem a kérdést, nyilván 5 év alatt tobbet tanulsz,szép is lenne,ha tobbet érne 2 év. Más kérdés, hogy olyan nagy szakterület mind a kettő, hogy nem érdemes így megosztani a figyelmet, mert akkor az illető egyik területen se lesz kiemelkedő:)
2018. jún. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és elfelejtettem, hogy jogi végzés után még ugye van a bojtárkodási idő meg a szakvizsga utána lesz igazábol használható a diploma, szóval joval tobb mint 5 év, én nem fognék bele ,szerintem felesleges.
2018. jún. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!