Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Irodalom érettségi középszinte...

Irodalom érettségi középszinten milyen nehéz?

Figyelt kérdés
Milyen nehéz elérni mondjuk 95%-ot egy olyannak, aki a 4 év során 5-ös volt, és úgy általában szereti az irodalmat (inkább a prózát, mint a lírát) és szeret olvasni.

2016. márc. 8. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szövegértés részre nem nagyon tudsz készülni, ha olvasott ember vagy, akkor azzal nem lesz baj.

A második részhez magold be a novellaelemzés szempontjait és aszerint írd meg a fogalmazást, így jó százalékot kaphatsz ott is. :)

2016. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék az előző hozzászólásomhoz, hogy a szóbelivel is tudsz néhány százalékot felhúzni, ha jól felkészülsz és a tanárod is korrekt.
2016. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Csak én arra nem vennék mérget, hogy novellaelemzés lesz. Általában az szokott lenni, és amilyen pechem van, most majd beraknak egy verset. :S


De akkor ezek szerint nem lehetetlen. Ennek örülök.

2016. márc. 8. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:
El lehet érni 90% körüli eredményt, de hogy 85 lesz, vagy 95, az sajnos pont a magyarnál teljesen a tanár önkényén múlik, az értékelési útmutatóban is csak tól-ig határok vannak. De amúgy ha Te jót írsz, és a tanár normális, akkor a túl-ig határok középmértékét meg fogja adni, azaz 90 körül mindenképp leszel, hogy afelett mennyivel, az mondom, a tanáron múlik, akkor leszel még felette, ha valami miatt a Tied különösen tetszik a tanárnak, de erre nincsenek objektív szabályok sajnos. Amúgy a műelemzés nem mindig novella? Én úgy tudom, hogy MINDIG az, vagy volt olyan év, mikor nem az volt? Vers az összehasonlítós feladatnál szokott lenni... Én amúgy az érvelést csináltam 2011-ben, és jól sikerült.:)
2016. márc. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi neked a választ :) Igazából szerintem rendes a tanár, velem nincs semmi baja, és az órán írt esszéket se szokta lepontozni nekem (sajnos, néhány embert direkt lehúz, mert nem tanulnak rendszeresen és elég hanyagok, az ő irányukba nem túl jó indulatú)...


Ami a műelemzést illeti, úgy áll a leírásban, hogy egy "irodalmi mű" elemzése, vagy ilyesmi. Eddig azt hiszem, egyszer volt valami vers novella helyett, de ugye ezt nem lehet kiszámítani. A tanárom mondta, hogy bízik a novellaelemzésbe, szerinte is ez a legjobb, mert ugye az összehasonlításhoz jól ismerni kell mind a két verset, az érveléshez meg gyakorlatilag az egész gimis anyagot be kéne vágni, mert egy csomó példa kell meg ilyesmi.

2016. márc. 11. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!