Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános iskolában egyéni...

Általános iskolában egyéni tanrend vagy magántanulóság, melyik jobb és melyik mit takar, van e kötelező óraszám, vagy bejárás és azt ki határozza meg a gyereknek mikor kell bejárnia és mikor nem?

Figyelt kérdés
Gyermekemet egyéni tanrendbe vagy magántanulóságba akarják taszitani, amire azt mondták akkor délután kellene bejárnia úgy másfél órára... (ennyi idő alatt egy 8-9 éves sem tud egy napi anyagot benyalni...) Ráadásul a problémája pont az a sulinak hogy a gyerek már a 4.-5.-órában kezelhetetlen mert "fáradt"... Délután akkor hogyan teljesitsen? Nem tudom mi lenne a megoldás...

2016. márc. 9. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnám, hogy a magántanulói státusz a megoldás. Főleg nem egy általános iskolás gyereknek. Ha koncentrációs problémái vannak, akkor gyermekpszichológust javaslok. Ebben már nagyon sokat tudnak segíteni.

Valószínűleg a "délután kellene bejárnia" az egyéni tanrendre vonatkozott. Vagyis feltehetően azt szeretnék, hogy a gyerek akkor vegye át azon órák anyagát, amiket kihagyni kényszerült, vagy át akarják vele ismételtetni az anyagot.

2016. márc. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem koncentrációs hanem viselkedészavara van diagnosztizált adhd-s és egyéb kevert magatartás és emocionális zavara van. Itthon nincs különösebb gond vele, ott azt állitják nem lehet vele birni a 4. órától már mert fáradt... De itthon egy csepp fáradtságot sem látok rajt a házit is ahogy hazaér egyből megirjuk nem hisztizik vagy ellenkezik hogy nem... A suli az egyetlen hely ahol gyerekekkel kapcsolatba léphet mert ahol lakunk a korabeliek csak csúfolják kinevetik a betegsége miatt. Ergo ha most bármelyikbe is belemennék megfosztanám a gyerektársaságtól... Pszihiáter semmi esetre sem javasolta egyiket se, szerinte szüksége van a gyereknek a közösségre. Már nem tudom mi lenne a legjobb... Vagyis de másik iskola, de azt sajnos nem tudom megoldani.
2016. márc. 16. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!