Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Szent István gimisek...

Budapesti Szent István gimisek és szüleik! Nem tudunk dönteni, hogy ezt az iskolát válasszuk vagy sem. Minden más gimiről rengeteg infót lehet találni, de a Szent Istvánban folyó diákéletről semmit, vélemények?

Figyelt kérdés
A tanuláson túl milyen rendezvények vannak? Olyanokra gondolok, amelyeken az egész iskola résztvesz, vagy az évfolyam stb. Milyen a spec. mat.?

2016. márc. 12. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
A Szent Istvánba jártam. Ami a diákéletet illeti, minden van ott, ami más gimnáziumokban. Mellesleg, ha az Istvánba megy a gyermek, nem lesz nagyon ideje a tanuláson kívül bármi mást is csinálni... A spec maton magasabb óraszámban tanulják a matekot, szigorúbban kérik számon, de nem tanítják méllyebben, mint a nem matekosoknak. Az spec tárgy emelt óraszáma az egyetlen különbség az osztályok között, mert mindenkinek ugyanazt és ugyanúgy kell tanulnia. Csodálatos mérnök képző egyébként. Ezért ha reál irányultságú a gyerek, akkor rendben lesz.
2016. márc. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szereti a matematikát, de nem az a magolós, tanulós fajta. Kezd kiskamasz lenni, kezd ráeszmélni a világra, és mindenkinek csak egy gyermekkora van, egy gimis élete, az megismételhetetlen....A Berzsenyiben is bent van, de az távolabb van sokkal....
2016. márc. 13. 00:13
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
6 vagy 4 evfolyamosra jelentkezett?
2016. márc. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
6. évfolyam.
2016. márc. 13. 10:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Masodik kommentelo vagyok. En is most a szent istvanba kestulok csak negy evfolyamosra. En nekem nagyon tetszett. A baratnom szerint ( aki oda jar) nagyon jo a kozosseg. Nekem is szimpatikusak voltak a gyerekek. Ellenben az interneten akarhova nezek csak azt latom h nem jo a kozosseg. Szoval a velemenyek megoszlanak! De szerintem nagyon hangulatos kis hely:)
2016. márc. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezért kerestem echte Istvánosokat, mert aki odajár, odajárt tud érdemben segíteni.
2016. márc. 13. 12:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is sajnos azt hallom, hogy nem túl jó a közösség, a légkör, elnyomóak, teperőgépek a diákok. De persze ezt is a gyakorin olvastam, nem tudom, mennyire higgyek ennek.

Szakkörök: matek, fizika, biosz, kémia, informatika, versenyfelkészítő foglalkozások, színjátszó kör, természetjáró túrák, énekkar, újságírókör

Sportlehetőségek: foci, kosárlabda, röplabda, kézilabda, tenisz, pingpong, tollaslabda + van konditerem

Van egy 300 fő befogadására képes díszterem, ahol a rendezvényeket tartják. Van saját menzája, büféje. A tanulók részt vehetnek diákcsereprogramban is. Szlovákiában, Németországban, Franciaországban, Norvégiában, Olaszországban, Hollandiában, Romániában, Törökországban, Lengyelországban és Spanyolországban vannak partnerkapcsolatai.

Úgy hallottam, hogy nagy hangsúlyt fektetnek a zenei képzésekbe is, a programok többnyire ezekkel kapcsolatosak, van zenekar, egyéb zenei szabadidős tevékenységekre is lehetőség tudtommal.

A diákéletről semmi infóm nincs


Szerintem inkább az Apáczait vagy a Berzsenyit kéne választani, ha megjelöltétek. Mindkét iskolában erős a specmatek osztály, nem mellesleg rengeteg program van (sokkal többet lehet hallani róluk), jó a közösség is.

2016. márc. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :).
2016. márc. 13. 22:54
 9/10 Béla1216544 válasza:
100%

Lehet elkéstem a válasszal, de azért leírom:

Én most 11.A-s vagyok, 6 osztályos matek osztályba járok. Nagyon szeretem és semmi másért nem adnám ezt az iskolát és a közösséget. Picit lebontanám témákra:

- Tanulás: A tanulás mennyisége alapvetően attól függ mik a diák céljai. Ha kitűnő szeretne lenni, akkor nem lesz élete ez tény. De ha 3-as - 4-es tanuló, kb 4.0 átlaggal, az simán megoldható napi 1-2 óra tanulással és van szabadideje bőven. Én is ilyen diák vagyok, vannak 5-öseim, 4-eseim és egy-két hármasom is, pedig nem tanulok csak napi max 1-2 órát. A félévek végén van nagy hajtás, ott egy-két hétig nem árt ezt kb megduplázni napi 3-6 órára, ugyanis ekkor a napi 1-3 témazáró az általános. Szóval ez erősen egyénfüggő, de szerintem a diákéletet élvezni is kell, nem szabad csak a tanulásról szóljon. A lényeg hogy 4-es átlagot simán lehet hozni komolyabb nehézségek nélkül. Még annyi, hogy az első 1-2 éve lehet nehezebb lesz még átszokik az általános iskolai anyagmennyiségről a gimnáziumi anyagmennyiségre, de ez megszokható. Emlékszem mi általánosban mindig ilyen kis alakú füzetbe írtunk és abból feleltünk kb. egy oldalból, míg az Istvánban az A4-es füzet az általános és a napi anyag kb 2-3 A4-es oldal.

- Programok: Szét kell bontani iskolai, osztály és személyes szervezésű programokra. Iskola szintű programból nincs túl sok, István nap, Megemlékezések, Projekt hét (ez új és nagyon szeretjük), plusz egy-kettő. De alapvetően ezek az iskolában vannak. Plusz az iskola szervez sítáborokat. Osztályprogramok: Na itt sok múlik az osztályfőnökön. Nekünk szerencsére nagyon jó az osztályfőnökünk (Jeneiné Bicsák Krisztina) és nagyon sok színes programot szervez. Alapvetően ami kötelező, az az osztálykirándulás minden osztály számára ami nagyon jó szokott lenni (általában többnapos). Ezen felül pedig az Osztályfőnök szervezhet. Nekünk szokott lenni 1-2 havonta színház, mozi, meg egyéb színes programok, szóval nagyon elégedettek vagyunk. Mág saját osztálysítáborunk is szokott lenni, amiért külön hálásak vagyunk és eszméletlenül jól szoktak sikerülni .Saját szervezésű programok is vannak, gondolok itt házibulira, szülinapi bulira, mondjuk inkább az utóbbi időben (10. után). A jövőre induló matekos osztálynak Kovács Péter lesz az osztályfőnöke aki az egyik matektanárunk, szintén hihetetlen jó osztályfőnök lesz, ugyanis minket is tanít és nagyon jó mind ember - mind tanárként :).

- Közösség: Na ez az amit semmire sem cserélnék. Ez megint osztályfüggő, de szerintem ami igazán megkülönbözteti az Istvánt az a közösség. Nagyon pozitív, barátságos és pozitív irányba tereli a diákokat. Nagyon jó barátságok vannak és szinte mindenki megtalálja a helyét az osztályon belül. Erről nagyon sokat tudnék még írni.


Ha bármi kérdésed van írj nyuhodtan, szívesen válaszolok :).

2016. jún. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bogi11 ***** válasza:
21%

Mi is hasonló dilemmában vagyunk.

Nagyon megköszönném a véleményeket, tapasztalatokat.

2016. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!