Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem jár kredit egy adott...

Ha nem jár kredit egy adott óráért az egyetemen, akkor is be kell járni?

Figyelt kérdés

Hogy is van ez pontosan? Nem nagyon tudom, hogyan mûködik az egyetemi rendszer, valaki írna róla bôvebben?

17/L


2016. márc. 13. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ellenőrzik a részévtelt, akkor -általában- az órák 70%-án kötelező ott lenned, ha jár érte kredit, ha nem.
2016. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van amire be kell, van amire nem kell. Ezt te ott tudod kitapasztalni... hivatalosan minden órád min70%-án bent kéne lenned.
2016. márc. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a rendszer, hogy az előadásokra nem kötelező bejárni, a gyakorlatokra viszont igen. Utóbbiról 2-3 alkalmat lehet hiányozni, ha tömbösítve van néhány nap során, akkor egyáltalán nem is hiányozhatsz róla. Viszont az én szakomon eleve nincsenek olyan tárgyak, amik 0 kreditesek, így erről nem tudok nyilatkozni. De alapvetően igaz, amit az előzők leírtak, ez elég változó, az adott intézmény karán való rendszertől és az adott tanár elvárásától függ.
2016. márc. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A Pázmámy jogi karára szeretnék menni, és láttam, hogy van testnevelés óra, ami nulla kredites. Emiatt kérdeztem, hogy oda muszáj-e bejárni. Valakinek esetleg errôl információja?
2016. márc. 13. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tesire muszáj bejárni, az olyan, amit ha felveszel, akkor be kell járni, ez mindenhol így van. Az ELTE-n ahova én járok, nincs kötelező tesi óra, de nem tudom a többi egyetemen hogy van. A Pázmányon valószínűleg kötelező a tesi, azért nem jár érte kredit. Ennek nézz utána, hogy hány félévnyi tesit kell elvégezni.
2016. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!